Premiership, 13. kolo, 01.12.2013, 13:00 h
Tottenham
Tottenham 2:2 Manchester United
Manchester United

Josip Tolić • nedjelja, 01.12.2013.

U prvoj nedjeljnoj utakmici 13. kola Premier lige Tottenham i Manchester United na White Hart Laneu odigrali su 2:2. Iako je domaći sastav dvaput dolazio u vodstvo pogocima Walkera i Sandra, Wayne Rooney vraćao je Crvene vragove u igru i donio im bod.

Po imenima je to trebao biti derbi vodećih sastava Premiershipa, no po trenutnim pozicijama na ljestvici jedva da su u gornjoj polovici. U počecima je bolja bila momčad Andréa Villasa-Boasa te je fantastičnim pogotkom Kylea Walkera iz slobodnog udarca u 18. minuti došla u vodstvo.

Usprkos još nekoliko dobrih šansi u minutama koje su uslijedile, Spursi nisu uspjeli prelomiti utakmicu, a na scenu je stupio Wayne Rooney. Engleski reprezentativac u 32. minuti spremno je dočekao grešku strijelca Walkera i ubačaj Jonesa s desne strane pretvorio u izjednačenje.

Održao se taj rezultat do predaha, sve dok u 54. minuti potez utakmice nije napravio Sandro. Brazilac je solo-prodor dovršio udarcem s 25 metara u same desne "rašlje" i bez reakcije ostavio Davida De Geu.

Radost domaćih navijača trajala je svega tri minute jer je Hugo Lloris nespretnim startom na Dannyju Welbecku ponudio Unitedu s bijele točke još jedan povratak u dvoboj. Iskoristio ga je Rooney zabivši svoj 164. gol u najelitnijem društvu i tako izbio na peto mjesto ljestvice strijelaca svih vremena.

Remi je oba sastava ostavio na istim pozicijama; Manchester Untied je osmi s 22 boda, a na bodu manje na poziciji niže je Tottenham.

• Obrisan korisnik02.12.2013. u 19:17
    kakav gol Sandra,spektakularno! a ovaj Manu se samo provlači,sretan spretan gol wayne i sumnjiv penal
  • Gjergj01.12.2013. u 23:41
    Sneijder haha jel to onaj šta zadnje nogometne dane provodi skupljajući pare u "velikanu" od Galatasaraya?? Rakitić,da ne bi možda i tića Perišića i Kranjčara? Koji ...