Hrvatski nogometni kup, Četvrtfinale - uzvrati, 03.12.2013, 17:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 500
Suci: Dalibor Mlakar, Krunoslav Ambrinac, Andrija Olujić (svi Zagreb)

Lovro Štrbinić • utorak, 03.12.2013.

Istra 1961 prva je od svih klubova izborila plasman u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa, do čega su došli novom pobjedom u Zadru. Prije tri dana slavili su 4:0, ovaj put rezultatom 2:0, a Zadar je ponovno već u prvom dijelu ostao s igračem manje...

Jakov Surać
27'
9
Josip Ivančić
46'
20
Želimir Terkeš
68'
Igor Pamić

Na zadarskim Stanovima u utorak poslijepodne razriješen je prvi četvrtfinalni par Hrvatskog nogometnog kupa. Trećim slavljem nad Zadranima u sedam dana istarski nogometni prvoligaš plasirao se u polufinale Kupa.

Izabranici Igora Pamića nadogradili su na najbolji mogući način pobjedu iz Pule 1:0 pogotkom Havojića te slavljem i u uzvratu zaustavili Zadrane u istoj fazi natjecanja u kojoj ih je prije godinu dana zaustavio Slaven Belupo.

Ključni trenutak susreta dogodio se u 11. minuti kad je goste u vodstvo na ovoj utakmici, odnosno u veliku prednost u ukupnom četvrtfinalnom ogledu doveo Borislav Pilipović. Zadrani su u tom trenutku dobili zadatak zabijanja tri pogotka kako bi prošli dalje, a posao im je dodatno otežan u 39. minuti.

Crveni karton zaradio je tada kapetan Jakov Surać i bez svog iskusnog veznjaka Milinovi igrači bili su u još većim problemima. Na sličan način protiv Istre 1961 posao im je otežan bio i prije tri dana u prvenstvu, tada je u prvom dijelu "pocrvenio" Bilaver.

S 0:1 otišlo se na predah, a u nastavku je pred sam kraj, u 89. minuti, Slavko Blagojević zabio za konačnih 2:0 na Stanovima. S ukupnom razlikom 7:0 u svoju korist Istra 1961 je završila seriju mini ogleda sa Zadrom i tako bitno popravila ocjenu svoje nogometne jeseni.

Hrvatski nogometni kup

• Obrisan korisnik03.12.2013. u 23:52
    ili edoarda reju
  • Obrisan korisnik03.12.2013. u 23:48
    oćemo vjerana simunića nazad
  • Obrisan korisnik03.12.2013. u 23:35
    bravo paminjo,bravo decki.. ajmo u finaleeee.. forza istra.....
  • Obrisan korisnik03.12.2013. u 22:32
    tko čeka dočeka
  • Obrisan korisnik03.12.2013. u 21:49
    Kao zanimljivost zaista izuzetno - dva protivnika igraju tri utakmice u tjedan dana, i u sve tri ista ekipa dobije po jedan crveni karton.