MAXtv Prva liga, 16. kolo, 04.12.2013, 20:00 h, Stadion na Kantridi, Rijeka, gledatelja: 3000
Suci: Križarić Igor (Čakovec) Pejić Dražen (Vukovar) Menđušić Hrvoje (Vinkovci)
Rijeka
Rijeka
Leon Benko 73', 80'
2:0 Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Ivan Pavić • srijeda, 04.12.2013.

U ponovljenom susretu 16. kola MAXtv Prve lige na Kantridi je Rijeka ugostila Hrvatski dragovoljac i nakon prekinutog prvog susreta pri vodstvu Rijeke 1:0, ovaj put su Riječani došli do pobjede 2:0 i nova tri boda. Strijelac oba pogotka bio je Leon Benko...

Marin Jakšinić
68'
26
Dražen Jelić
68'
10
Mario Rašić
84'
Davor Mladina

Prvo poluvrijeme bilo je dosta neatraktivno, Rijeka svoje rijetke šanse nije iskoristila, a kada bi i uputili udarac u okvir zaustavio ih je vratar gostiju Čović.

Riječani su najviše primjedbi imali na pomoćnog suca Pejića koji se uistinu razmahao zastavicom označavajući zaleđa domaćih.

U drugom poluvremenu igralo se življe, Rijeka je bila opasnija i konkretnija, a prvu pravu priliku imao je Benko u 51. minuti našavši se jedan na jedan s Čovićem koji je uspio obraniti pokušaj riječkog napadača. Pritiskala je Rijeka, a pritisak se isplatio u 72. minuti.

S desne strane riječkog napada ubacio je Brezovec, skočio je Kvržić koji ipak nije uspio zahvatiti loptu glavom, ali zato Benko poluvolejem sretno i spretno šalje loptu u mrežu za vodstvo 1:0.

U 79. minuti Hrvatski dragovoljac imao je dobro priliku, ali Bačelić-Grgić s deset metara ne uspijeva pogoditi okvir gola. Kazna za promašaj stigla je u idućem napadu domaćih.

Čović je opet obranio udarac Rijeke, ali Kramarić pronalazi neometanog Benka na drugoj vratnici koji šalje loptu u mrežu za 2:0. U drugoj minuti sudačke nadoknade Kvržić je povukao po lijevoj strani i pronašao Kramarića, ali Čović lijepo brani.

Rijeka se ovom pobjedom približila na tri boda Hajduku, ali ima i utakmicu manje.