MAXtv Prva liga, 19. kolo, 07.12.2013, 15:00 h, Park mladeži, gledatelja: 300
Suci: Dalibor Mlakar, Igor Krmar, Krunoslav Ambrinac (svi Zagreb)
Split
Split
0:0(0:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Bez golova u Parku mladeži između Splita i Slaven Belupa, briljirali vratari Zagorac i Pelin

Vedran Babić • subota, 07.12.2013.

U prvoj utakmici 19. kola MAXtv Prve lige Split i Slaven Belupo u Parku mladeži odigrali su bez golova, 0:0. Najzaslužniji za takav ishod su vratari Zagorac i Pelin koji su obranili sve pokušaje suparničkih igrača...

Antonio Mršić
65'
16
Tomislav Radotić
79'
14
Goran Roce
89'
Mladen Frančić

Split i Slaven Belupo nastavili su svoje nizove - Split pozitivni, a Slaven negativni. Splićani ni u osmoj uzastopnoj utakmici ne znaju za poraz, a Slaven ni u šestoj uzastopnoj za pobjedu. Obje su se momčadi specijalizirale za neriješene rezultate jer je Splitu ovo četvrti remi u posljednjih osam utakmica, a Slavenu peti u zadnjih šest.

Remi Crvenih i Farmaceuta djeluje kao najrealniji ishod. Utakmica je većim dijelom bila mirna, no taj se mir nekoliko puta "narušio" obostranim šansama. U tim su se situacijama najviše iskazali čuvari mreže Zagorac i Pelin koji su "poskidali" sve udarce suparničkih igrača.

U posljednjih desetak minuta Split je bio opasniji, ali nije uspio pronaći put do Pelinove mreže pa je završilo 0:0. Splitu je to sedmi remi ove sezone, a Slavenu osmi. Ni jedna druga momčad nema toliko neodlučenih ishoda kao Split i Slaven.

Unatoč premoći u posjedu lopte, Split je teško dolazio do izglednih šansi za postizanje pogotka. U devetoj minuti prvi je zaprijetio Erceg, no njegov udarac obranio je Pelin.

Slaven, koji se opredijelio prvenstveno na obranu, znao je biti opasan u svojim kontranapadima. Jedan takav umalo je doveo do pogotka. U 17. minuti Glavica je s lijevog boka odigrao povratnu loptu za Raka, koji sa 16 metara puca isprva, no Zagorac odbija u korner.

Bilo je to razdoblje nešto aktivnije obostrane igre. Split je zaprijetio preko Bellea, a Slaven preko Raka i Ozobića, no rezultat se nije promijenio. Nakon toga je tempo osjetno pao.

Iz daljine su promašili Kvesić i Erceg, a onda je u posljednjim sekundama prvog dijela Split promašio najbolju šansu na utakmici. Nakon Slavenova kornera Split je dobio aut. Kvesić ga je brzo izveo i iznenadio uspavanu koprivničku obranu. Loptu je u prostor dobio Bilić i odigrao za Ercega, koji je neometan s desetak metara pucao preko grede.

Odmah u prvim sekundama drugog dijela imao je i Slaven svoju najbolju šansu. Glumac je pogriješio - dao je loptu ravno u noge Glavici, koji puca s 18 metara, no ponovno je Zagorac bio spreman. Splitov vratar iskazao se i u 53. minuti obranivši udarac Raka nakon pogreške Rugaševića.

Probudio se potom i Split, no udarci Ercega, Bellea i Kvesića nisu pronašli put do Pelinove mreže.

25 minuta prije kraja oba trenera povlače prve poteze. Stanko Mršić uvodi sina Antonija umjesto Kvesića, dok Mladen Frančić uvodi najboljeg strijelca HNL-a svih vremena Vugrinca, a izvodi Glavicu.

Utakmica je ponovno počela tonuti u mirnu fazu, a onda su u razmaku jedne minute i jedni i drugi mogli povesti. U 80. minuti Belle je proigrao Ercega, čiji udarac s desetak metara brani Pelin, a u idućem napadu na suprotnoj strani Zagorac brani udarac Vugrinca s vrha kaznenog prostora.

Do kraja utakmice Split je imao još tri prilike. U 85. minuti opet je pucao sveprisutni Erceg, s 20-ak metara, no Pelin se ispružio koliko je mogao i u letu uhvatio loptu. U trećoj minuti sudačke nadoknade Bilić je ostavio loptu Roceu, koji s desetak metara iskosa gađa pored bliže vratnice. U posljednjim trenucima susreta Erceg je izveo korner, Glumac pucao glavom, a Pelin opet obranio.

Utakmica je tako završila bez golova, što je i najrealniji ishod. Split je propustio izjednačiti se na ljestvici s Rijekom, koja doduše ima dvije utakmice više od njih. Crveni za Riječanima zaostaju dva boda (33-31) te se nalaze na četvrtoj poziciji. Slaven je pak došao do svog 17. boda, s kojim ostaje sedmi s bodom više i utakmicom više od osmoplasiranog Zadra.

U posljednjem jesenskom kolu Split sljedećeg vikenda gostuje u Puli kod Istre, dok će Slaven na svom terenu protiv Hrvatskog dragovoljca tražiti važne bodove u borbi za ostanak.

• Obrisan korisnik07.12.2013. u 17:16
    Pelin ja zaista za HNL odlican golman..Svašta brani a što je najbitnije ne kiksa..