Premiership, 15. kolo, 07.12.2013, 18:30 h
Sunderland
Sunderland 1:2 Tottenham
Tottenham

Sportnet • subota, 07.12.2013.

Dva gostovanja u nekoliko dana nogometaši Tottenhama zaokružili su maksimalnim učinkom od šest bodova. Susrete s dvije najslabije plasirane momčadi lige Spursi su okončali istim rezultatom, s 2:1 večeras je "pao" Sunderland.

Usprkos kritikama koje trpi tijekom jesenske polusezone, Andre Villas-Boas je pokazao da može podići momčad nakon iznimno lošeg rezultata. Nakon šest pogodaka koje im je u mrežu smjestio Manchester City, Spursi su se s tri uzastopne utakmice vratili bez poraza, podijelivši bodove s Manchester Unitedom, a zatim pobijedivši Fulham i Sunderland.

Večerašnji susret završen je rezultatom 2:1 u korist gostiju iz Londona, koji su se u 37. minuti našli u neočekivanom zaostatku nakon pogreške Huga Llorisa. Francuski vratar slabo je reagirao na ubačaj s desne strane, lopta je pala u noge Adamu Johnsonu, koji ju je zatim snažnim udarcem smjestio u mrežu.

U najbolje moguće vrijeme, dvije minute prije odlaska na odmor, Spursi su izjednačili preko Paulinha, koji se našao na pravom mjestu i iz neposredne blizine pogodio za 1:1, da bi već početkom nastavka bivši igrač John O'Shea nespretno preusmjerio loptu u vlastitu mrežu i gostima donio odlučujući pogodak.

Mogao je Sunderland u završnici dobiti i jedanaesterac, kada je rukom u kaznenom prostoru gostiju igrao Sandro, no sudačka je zviždaljka ostala nijema, a domaćin i nakon 15. kola čvrsto prikovan za dno ljestvice.