MAXtv Prva liga, 19. kolo, 08.12.2013, 19:00 h, Stadion na Kantridi, Rijeka, gledatelja: 5000
Suci: Trampus Danijel (Osijek) Pejić Dražen (Vukovar) Menđušić Hrvoje (Vinkovci)

Ivan Pavić • nedjelja, 08.12.2013.

U 19. kolu MAXtv Prve lige na Kantridi su se susreli Rijeka i Istra. U prvih 25 minuta postignuta su četiri pogotka, a u drugom još dva uz jedan neiskorišteni jedanaesterac Kramarića, a na kraju su obje ekipe došle do boda...

Odmah na početku, u petoj minuti Rijeka je povela. Kramarić je nakon kombiniranja sa Sharbinijem i povratne lopte veznjaka Rijeke s lijeve strane pogodio za 1:0. U šestoj minuti Istra vraća stvari na početak. Nakon kontranapada preko Joa i Franjića koji je asistirao za Batarela, igrači Rijeke kao da nisu ozbiljno shvatili Batarela koji lijepo odmjerenim udarcem s 15-ak metara šalje loptu u mrežu Vargića.

Niti Istra nije dugo slavila, već u idućem napadu Rijeka vraća vodstvo u svoju korist. S lijeve strane šesnaesterca pucao je Kramarić i pogodio mrežu gostiju, a ostaje dojam da je Ježina mogao bolje reagirati.

Njegov kolega sa suprotne strane, Vargić, odlučio je također vratiti Istru u igru lošom reakcijom u 24. minuti. Nakon povratne lopte Datkovića imao je vremena, ali odugovlačio je, a požrtvovni Franjić stigao je postaviti nogu i spriječiti ispucavanje Vargića. Lopta se odbila u vratnicu riječkog gola, a Franjić je prvi stigao do lopte i naplatio svoj trud. Nakon asistencije Batarelu i sam se upisao u strijelce.

Do kraja prvog poluvremena očekivano ritam je malo pao, a jedna od boljih prilika je bila Alispahićeva nakon ubačaja Kvržića u 35. minuti. Rezultatom 2:2 otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu dugo se ništa nije događalo na terenu do 70. minute i najstrože kazne u korist Rijeke. Graf je u šesnaestercu srušio Krstanovića, a sudac Trampus pokazuje na bijelu točku uz veliko negodovanje igrača Istre. Izvođač je bio Kramarić, ali bilo je to presporo i preblizu Ježine koji uspijeva obraniti.

U 80. minuti sumnjiva situacija nakon udarca Maleša koji Ježina zaustavlja, ali igrači Rijeke sugerirali su da je lopta prešla gol-crtu. U 83. minuti Istra je šokirala Rijeku brzim kontranapadom u suradnji Woona i strijelca Babića, koji je u igru ušao šest minuta ranije umjesto strijelca drugog pogotka Franjića, dolazi do vodstva 2:3.

I ovaj put je Istra u vodstvu bila minutu. U 84. minuti duga lopta na Krstanovića koji spušta za Kramarića, a napadač Rijeke postiže svoj treći pogodak na utakmici za konačnih 3:3.

• Mithrandir09.12.2013. u 10:55
    Kakvo strašno branjenje Ježine. 2/3 si je sam smjestio u mrežu. Kad se tome pridodaju nevjerojatne pogreške Vargića i Zelenike na Maksimiru, ovo je bilo kolo "briljantnih" golmana.
    Mithrandir
  • marinfil09.12.2013. u 10:50
    "Kramarićev hat-trick i dosuđeni jedanaesterac, nedovoljni za slavlje protiv Istre" - mislim da bi ovo bio logičniji naslov članka
    marinfil
  • Obrisan korisnik09.12.2013. u 07:41
    kako misliš da se dinamo odrekao kramarića? pa parkirao ga je u rijeku..
  • terrible09.12.2013. u 01:05
    bogami i mi istrini smo slične reakcije imali. Na kraju, bolje 3:3, nego 0:0 iako bi radije da su svi golovi pali iz izrađenih akcija ali barem se igrao brz nogomet u kojem ispliva nekvaliteta hnl-a u odnosu na vrhunske klubove pa ima puno pogrešaka ali tko kaže da ovo nije zanimljivo i zabavno na... [više na forumu]
    terrible
  • Obrisan korisnik08.12.2013. u 23:39
    Rijeka ima puno previše neriješenih rezultata da bi se mogla smatrati ozbiljnim pretendentom na naslov. Otkad je diljem svijeta revolucioniriziran sustav bodovanja i uveden engleski model nagrađivanja pobjede 3 puta više u odnosu na neriješeni ishod, postalo je gotovo GRIJEH u završnici utakmice... [više na forumu]