MAXtv Prva liga, 20. kolo, 13.12.2013, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Burilo Andrej (Osijek) Pepur Mario (Split) Radić Hrvoje (Split)
Mario Rašić 71'
Hrvatski dragovoljac

Slaven Belupo i Hrvatski dragovoljac remizirali u magli Koprivnice

Ivana Strahija • petak, 13.12.2013.

Nakon 2:2 i 0:0 Slaven Belupo i Hrvatski dragovoljac u svom su trećem susretu ove sezone opet remizirali, ovog puta s 1:1. Golove su postigli Petar Brlek i Mario Rašić...

Matias Zubak
32'

Dražen Jelić
85'
24
Mislav Komorski
90'
Davor Mladina

Iako su se nadali pobjedi, Farmaceuti do nje nisu stigli ovog petka, kad su s Hrvatskim dragovoljcem otvorili posljednje ovogodišnje kolo Prve lige. Gosti iz Zagreba svakako će biti zadovoljniji bodom, s kojim su podebljali svoj konto, dok Framaceuti opet nisu u potpunosti naplatili bolju igru tijekom cijele utakmice.

Vrijeme u Koprivnici danas inače nije bilo baš "nogometno", gusta magla obavila je travnjak pa se igralo s crvenom loptom, koja je bila dodatno ubrzana zaleđenom travom. Uvodne minute nisu stoga bile prepune izrađenih akcija, a tek je po deset minuta igre upisan prvi udarac prema golu, kad je Mario Rašić loptu poslao pored vrata Slaven Belupa.

Domaćini uzvraćaju dvije minute kasnije, Nikola Rak s ruba kaznenog prostora šalje jaku loptu, koju vratar Ivan Čović odbija, a kad je pokušava u mrežu pospremiti Mateas Delić, prvi pomoćni sudac Mario Pepur diže zastavicu za zaleđe.

U 30. minuti se mreža trese, nakon zatišja u akcijama, no pogodak Enesa Novinića poništen je zbog zaleđa.

No, najbolja je prilika za domaćine, koji imaju inicijativu na travnjaku, ostala neiskorištena u 39. minuti. Tada je Delić u solo prodoru ispao pred golmana Dragovoljca Čovića, koji hrabro izlazi na domaćeg nogometaša i uspijeva mu oduzeti loptu. Nije kasnije štedio grlo kako bi suigračima Tomislavu Mrčeli i Šimi Gregovu objasnio gdje su pogriješili.

Srećom po Slaven, odmah po povratku na travnjak domaći dolaze u vodstvo, kad je na odbijenu loptu odlično reagirao mladi Petar Brlek i pospremio je u mrežu sada nemoćnog gostujućeg golmana.

Gol zaostatka kao da je Dragovoljcima dao novi polet, pa u 58. minuti Matias Zubak opasno kreće na domaći gol s loptom koju mu je poslao Sven Jajčinović, ali ga u posljednjem trenutku zaustavlja domaći Jurica Pranjić.

Bila je to najava događaja u 71. minuti i poravnanja rezultata. Mario Rašić sjajno je iskoristio zbunjenost u domaćoj obrani i s udaljenosti poslao loptu u gredu pa u gol Slaven Belupa.

Bio je to inače jedini udarac u okvir Dragovoljca, pa je sreća Rašića tim veća. Do kraja susreta u igru je na domaćoj strani uveden i slavni Davor Vugrinec, no ni on nije uspio promijeniti rezultat u korist Farmaceuta.