MAXtv Prva liga, 20. kolo, 14.12.2013, 19:00 h, stadion Aldo Drosina, Pula, gledatelja: 2000
Suci: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Ivica Modrić (Zagreb)

Josip Piršljin • subota, 14.12.2013.

Iako je imala brojčanu prednost još od 21. minute, Istra 1961 je tek u završnici utakmice slomila Split. Blagojević i Franjić su bili strijelci na stadionu Aldo Drosina za uspješan kraj polusezone zeleno-žutih. Splitovci će zasigurno biti nezadovoljni zbog poništenog pogotka Glumca za 1:1 u 89. minuti.

Mario Kvesić
61'
17
Mate Pehar
85'
9
Mate Bilić
85'
Stanko Mršić

Istra 1961 je prekinula niz Splita od osam utakmica bez poraza u domaćem prvenstvu. Zeleno-žuti su bili zadnji koji su pobijedili crvene, a sada su ih ponovno svladali u posljednjoj utakmici polusezone. Istra sada zaostaje za Splitom pet bodova, a ima i utakmicu manje.

Oba trenera su uoči utakmice imali dosta problema s ozljedama igrača. Pamić se žalio kako neće imati na raspolaganju gotovo pola momčadi, ali ipak su se u početnoj postavi našli Budicin, Čagalj i Križman koji su bili upitni. U vrhu napada Splita našla su se dva bivša igrača Istre - Roce i Belle.

Domaći su bili nešto odlučniji u početku utakmice, ali bez pravih prilika na obje strane. U 21. minuti gostujuća momčad je ostala s igračem manje nakon što je Dujmović u duelu s Joom udario Brazilca u glavu. Za taj grubi prekršaj primjereno je kažnjen - crvenim kartonom.

Istra je nakon toga preuzela stvar u svoje ruke, uspostavila je dominaciju na terenu i u jednom je trenutku imala više od 70 posto loptu u svom posjedu, no sve to nije bilo dovoljno niti za jednu ozbiljniju priliku. Split se uspio obraniti do kraja prvog dijela, a Istra je tek nekoliko puta zaprijetila udarcima izvana.

Odmah na startu drugog poluvremena Pamić je uveo dva nova igrača. Pilipović i Havojić su zamijenili Miličevića i Čaglja, no situacija se nije puno promijenila u odnosu na prvih 45 minuta. Havojić je potom povučen s terena u 78. minuti, a odmah nakon toga Istra je povela.

Franjić je vratio loptu Blagojeviću koji s više od 20 metara puca oštro po zemlji i pronalazi donji desni kut Zagorca. Split je preko Glumca zatresao mrežu Ježine u 89. minuti, ali je taj pogodak poništen jer su suci procijenili kako je igrač gostiju igrao rukom.

Sve je bilo riješeno u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je Franjić ispratio kontranapad domaćih i na asistenciju Sačera zabio za 2:0. Odmah potom sudac je označio kraj dvoboja i kraj pozitivnog niza Splitovaca.

• terrible15.12.2013. u 17:15
    Zasluženo smo pobijedili prema prikazanome na terenu. ali je i sudac zajebao taj gol treba reći bez obzira na to tko je koliko puta pokraden...