MAXtv Prva liga, 20. kolo, 15.12.2013, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1000
Suci: Šimčić Zlatko (Koprivnica) Fegeš Saša (Nedelišće) Hudika Tomislav (Varaždin)

Ivana Strahija • nedjelja, 15.12.2013.

U svojoj su posljednjoj ovogodišnjoj utakmici prvaci Hrvatske svladali Zadrane, koji, iako su bili inferiorni na trvnjaku, nisu iskoristili par izuzetnih šansi...

Frane Čirjak
56'
11
Vlatko Blažević
82'

Ferdo Milin

Iako su još dužni odigrati zaostali susret 17. kola protiv Istre, Dinamovci su za ovu godinu završili s natjecanjem te će na travnjak opet u veljači, za kad je zakazan dvoboj u Puli. Na zimovanje momčad koju je u posljednje vrijeme vodio Zoran Mamić ide s pobjedom od 3:1 nad Zadrom. Dinamo je tijekom cijelog susreta držao konce igre u svojim rukama, no Zadrani mogu žaliti za dvije sjajne i neiskorištene prigode Josipa Tadića.

U prvom poluvremenu je oko tisuću posjetitelja Maksimira gledalo vrlo dobar nogomet, a 46. duel Dinama i Zadra u HNL-u odličnom prilikom otvara Arjan Ademi već u 40. sekundi, no dvaput je njegov šut od svog gola obranio Zadrov vratar Tomo Gluić.

Prvu svoju priliku Zadrani imaju u 14. minuti, kad Tadić sam izbija pred domaća vrata, iskoristivši momentalnu zbunjenost Dinamovaca, no ne uspijeva Zadrov napadač promijeniti rezultat. Ponovno agilni 26-godišnjak pokušava u 19. minuti, puca na gol iz slične situacije, ali je Grzegorz Sandomierski spreman na izazov.

Te dvije prilike bile su jedini udarci prema vratima Dinama, a nakon što ih je Tadić tako protresao, Modri ozbiljnije kreću u opsadu gostujućeg gola. Rezultat se konačno mijenja u 31. minuti, kad El Arabi Hilal Soudani zabija svoj treći HNL gol ove sezone, za 1:0 Dinama, nakon sjajne akcije Alena Halilovića i kapetana Jerka Leke.

Na odmor prvaci idu s 2:0, koje postavlja Duje Čop, ponovno nakon proigravanja Halilovića i Leke.

U drugom poluvremenu mnogo manje aktivnosti na maksimirskom travnjaku, a za uzbuđenje se trebala čekati 63. minuta, kad se rezultat mijenja u 3:0. Opet je akciju pokrenuo Halilović, koji je svoj posao ove nedjelje odradio izuzetno dobro, proigrao Marcela Brozovića, a Čopu je ostalo da podmetne nogu i usmjeri loptu u gol Zadra.

Dok su Dinamovci još slavili i radili izmjenu Čopa za Fatosa Beqiraja, rezultat se na semaforu mijenja u 3:1, a do pogotka konačno dolazi Tadić. Ruben Lima nije na vrijeme zatvorio Josipa Bilavera, koji puca, no Sandomierski odbija njegovu loptu, ali svega na nogu Tadića, koji se snalazi i matira Dinamovog vratara.

Do kraja susreta tek jedna spomena vrijedna situacija, u 84. minuti je Junior Fernandes lijepo poslužio Beqiraja, no ovaj u pet metara Zadra prebacuje gol i propušta svoju priliku.

Sve u svemu vrlo gledljiva utakmica u kojoj su bodovi zasluženo otišli Dinamu, iako se Zadrani nikako nisu predstavili u lošem svjetlu.

• Obrisan korisnik15.12.2013. u 19:20
    Možda bi bilo bolje da dođe 15000 tisuća gledati treću momčad u prvenstvu!
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 18:08
    Kako ide na zimovanje ako ima još jednu utakmicu?
  • ante2215.12.2013. u 18:04
    e moja novinarka pismena,ja mislin da dinamo ide sa pobjedom na zimovanje,a ne uz pobjedu
    ante22
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 17:29
    jesenskog prvaka doslo gledat tisucu ljudi,a prvaka nakraju sezone ce doci gledati 2000...koja zalost
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 17:17
    a jebote kaj je ovaj prvi pomoćni nosio naočale za varenje? pa svaki ofsajd je krivo dosudio