MAXtv Prva liga, 17. kolo, 06.02.2014, 17:00 h, Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja: 2500
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Hrvoje Barišić (Osijek)

Josip Piršljin • četvrtak, 06.02.2014.

U Puli je otvoren proljetni dio MAXtv Prve lige. Istra 1961 i Dinamo su odradili odgođenu utakmicu 17. kola, a lider prvenstva je povećao svoju prednost na osam bodova ispred Rijeke i Hajduka pobjedom 3:1. Istra je imala vodstvo, ali nije izdržala napade Modrih.

Zimska pauza je završila i hrvatski prvoligaši vratili su se u akciju. Dinamo je gostovao u Puli u zaostaloj utakmici 17. kola i odnio pobjedu rezultatom 3:1. Trener zeleno-žutih Igor Pamić imao je, kao i kroz većinu prvenstva, problema s ozljedama igrača, posebno u napadu gdje je morao igrati Mario Babić. I Zoran Mamić nije mogao računati na nekolicinu standardnih, tako da su na pozicijama bekova igrali Leko i 17-godišnji debitant Petar Mamić.

Obje su momčadi ušle nešto opreznije u susret, a Dinamo je uspostavio dominaciju premda se u početnim minutama nije ozbiljnije približio golu Ježine. U prvom pohodu na gol gostiju Istra je u 12. minuti dobila slobodan udarac, a odlučio ga je izvesti Blagojević. Veznjak domaćih poznat je po preciznom i snažnom udarcu što je i dokazao prekrasnim pogotkom, Sandomierski je bio potpuno nemoćan.

I nakon primljenog pogotka Dinamo je igrao u sličnom tonu, držao je loptu u svom posjedu i tražio je rupe u domaćoj obrani. U 22. minuti Modri su uspjeli poravnati rezultat. Beqiraj je s desne strane ubacio pred vrata Istre gdje je najprije pokušao Čop, a na odbijenu loptu dobro je reagirao Soudani i glavom matirao Ježinu.

Do kraja prvog poluvremena Dinamo je stvorio još nekoliko prilika. Najprije je Zvonko Pamić opasno pucao po golu Istre, a potom se u gužvi najbolje nije snašao Čop. Istra se samo branila i rijetki su bili izleti na gostujuću polovicu terena.

Strateg domaćih reagirao je odmah na odmoru i iz igre izbacio Babića i Batelića, a uveo Radonjića i Ivora Horvata. I Mamić je na drugoj strani napravio dvije izmjene, ubacio je Halilovića i Brazilca Cleytona koji je tijekom zimske stanke pojačao zagrebački klub.

Prvu izglednu situaciju u nastavku stvorila je Istra. Havojić je ubacio na peterac gostiju gdje je bio Mirko Kramarić, ali novi igrač Puljana nije bio precizan glavom. Nedugo potom Halilović i Cleyton su izigrali domaću obranu, no završni udarac Brazilca obranio je Ježina.

U 70. minuti Zagrepčani su poveli kada je Cleyton lijepom asistencijom uposlio Čopa, napadač se okrenuo i pogodio za 2:1. Pet minuta kasnije isti se igrač i drugi put upisao u strijelce. Leko je nabacio s desne strane, a Soudani spustio za Čopa koji ponovno šalje loptu pored Ježine. Istrani nisu previše pokazali, a Dinamo je do kraja susreta još mogao i povećati pobjedu.

• Obrisan korisnik06.02.2014. u 21:50
    SVAKA CAST DINAMU NA POBIJEDI. A ISTRA KATASTROFA,ALI ŠTA JE TU JE TREBA BITI REALAN...A ŠTA SE TICE SEMAFORA,TREBA POD HITNO KUPITI BRENER I ODREZATI GA I ODNIJETI U OTPAD.
  • Obrisan korisnik06.02.2014. u 20:04
    Čop je zaslužio svaku pohvalu, ovdje ga svi pljuju stalno, a sad svi šute ko bubice i čekaju ko zapeta puška na prvu slabiju tekmu. bravo Duje i samo tako
  • Obrisan korisnik06.02.2014. u 19:53
    Dinamo 81% posjeda lopte na kraju utakmice, zadnjih nekoliko minuta se dodaju na centru a Istrani stoje i čekaju kraj, kakvi su to profesionalci, dao bi im ja koji mjesec bez plaće pa bi letjeli. Sada derbi na kantridi tu će biti vatreno.
  • terrible06.02.2014. u 19:34
    slabo, jako slabo. treba i bunker znati odigrati...