MAXtv Prva liga, 22. kolo, 14.02.2014, 18:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 7.000
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Perica (Šibenik), Kezele (Rijeka)
Hrvatski dragovoljac

S Poljuda:Bernard Jurišić • petak, 14.02.2014.

Hajduk je pobjedom protiv Hrvatskog dragovoljca uljepšao proslavu svog 103. rođendana. Opet je iznad svih odskočio odlični Mario Pašalić, koji je pogotkom i asistencijom povukao Bile prema novoj pobjedi...

Sven Jajčinović
65'
33
Matias Zubak
73'
18
Darijo Ćavar
88'
Davor Mladina

Hajduk je u prvu službenu utakmicu na Poljudu u 2014. godini krenuo loveći bodovnu potvrdu prošlotjednog trijumfa u gradskom derbiju. Hrvatski dragovoljac Bile je već dvaput namučio ove sezone, ni večeras priča nije bila drugačija.

Prvu prigodu za Splićani imao je Kouassi već u 7. minuti, no Mrčela mu je uklizao u šut u posljednji trenutak. Dragovoljci su odgovarali iz kontri, nekoliko puta prijetili brzim otvaranjima, ali bez završnice.

Hajduk je teško probijao crnu ljušturu, Kouassi je u 23. minuti progurao loptu preko gol-linije, ali tek nakon zaleđa Andrijaševića koji je prvi pucao. Do poluvremena je Andrijašević još dvaput pokušao, ali Hajduk više nije imao pravih prigoda.

A onda se nakon samo 30 sekunda drugog poluvremena ukazao - Mario Pašalić. Maglica je odradio veliki dio posla, zagradio loptu na 20 metara i pravovremeno uposlio Pašalića koji se zabio kao šilo u kazneni prostor i poslao loptu u mrežu za 1:0. I treći pogodak Hajduka djelo je novog igrača Chelseaja.

Hajduk je potom potpuno pritisnuo Dragovoljce u narednih 15 minuta, no nije uspio ugurati drugu loptu u njihovu mrežu. Najbliže je bio u 50. minuti kad je Maglica ukrao loptu gostima na svojoj polovici i zajedno s trojicom suigrača sjurio se prema vratima Dragovoljca, no nije uspio savladati Čovića.

No, drugi pogodak ipak je stigao u 61. minuti. Pašalić je iz kornera prebacio obranu gostiju i vratara Čovića, a na drugoj vratnici Antonio Milić dočekao loptu glavom i spremio je u mrežu za 2:0.

Hajduk je nakon toga zatvorio utakmicu, a Dragovoljci nisu imali ideju kako uzvratiti. Tek je u 81. minuti Bačelić-Grgić izbio oči u oči sa splitskim vratarom, ali Stipica je dobio taj dvoboj.

Ipak, u posljednjim trenucima dekoncentraciju Hajdukove obrane kaznio je stoper Tomislav Mrčela. Bačelić-Grgić je izveo korner, a stoper Crnih neometan u petercu skrenuo loptu u mrežu za konačnih 2:1.

Hajduk je tako uspješno odradio slavljeničku utakmicu, proslavio 103. rođendan i ubilježio nove prvenstvene bodove.

• Obrisan korisnik15.02.2014. u 11:22
    Ne radi se o cjepidlačenju. Mene osobno smeta Torcidino svojatanje Hajduka, kao da Hajduk niti je postojao prije Torcide, niti ima navijača izvan Torcide. Hajduk je bez Torcide bio prvak 4 puta (1927, 1929, 1941, 1946), bez Torcide odjebao NDH, Talijane i zahtjev KPJ za preseljenjem u Beograd, bez... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.02.2014. u 03:25