MAXtv Prva liga, 22. kolo, 15.02.2014, 15:00 h, Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja: 3.000
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Dražen Pejić (Vukovar), Hrvoje Menđušić (Vinkovci)

Ivan Pavić • subota, 15.02.2014.

Lokomotiva je došla u Istru s raznim problemima, onim pravnima prvenstveno. Čini se kako je to bio dodatni motiv igračima s Kajzerice da odigraju dobru utakmicu i na teškom gostovanju dođu do sva tri boda...

Prva zanimljivija situacija na utakmici dogodila se u 11. minuti kada je

Pavlović ušao iza obrane gostiju, a vratar Lokomotive Zelenika krenuo prema lopti. Stigao je Zelenika do lopte, ali ostaje upitno je li stigao prije igrača Istre. Sudac Burilo nije se odlučio ništa suditi.

U 22. minuti prva prava prilika za Lokomotivu iz koje odmah stiže u vodstvo. Trebotić je pronašao Budimira koji sjajnom varkom izbacuje Pavlovića i kreće sam prema vrataru Lovriću i postiže pogodak za 0:1.

Nije dugo trajalo vodstvo gostiju. U 33. minuti Gorupec na lijevoj strani u šesnaestercu ruši Joa, a Burilo bez puno razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Izjednačio je Radonjić. Ipak, na poluvrijeme se odlazi vodstvom Lokomotive. U 41. minuti igrači Istre ostavili su previše mjesta i vremena Šitumu koji je pronašao Budimira iza obrane domaćih, a napadač Lokomotive iz blizine postiže pogodak za 1:2.

U 54. minuti opet Istra izjednačuje, a strijelac je bio Blagojević iz slobodnog udarca s 25 metara. Lopta je išla nisko, a na putu prema vratima okrznula je živi zid i prevarila Zeleniku.

Samo osam minuta trebalo je Lokomotivi da vrati vodstvo. Udarac s 25 metara Trebotića, a Lovrić loše reagira i lopta završava u mreži. Konačnih 2:4 postavlja Trebotić pogotkom u 84. minuti.