Getafe
Getafe 0:3 Real Madrid
Real Madrid

Branimir Korać • nedjelja, 16.02.2014.

Još jedna utakmica bez Cristiana Ronalda i u još jednom susretu se taj izostanak uopće nije osjetio. Real Madrid je kod Getafea bio uvjerljiv i stigao je do glatke pobjede 3:0 uz pogodak Luke Modrića...

Momčadi u potpuno različitim formama sastale su se u Getafeu gdje je istoimeni domaćin u potrazi za pravom formom ugosti velikog susjeda Real Madrid, momčad koja igra impresivno već duže vrijeme.

Već u petoj minuti gosti su stigli do vodstva i to pogotkom Jesea koji je potvrdio fantastičnu formu. Najugodnije iznenađenje sezone što se tiče Madriđana primilo je loptu i lijepo pogodilo mrežu Getafea za ranu prednost Real Madrida.

Getafe je veliku priliku za poravnanje rezultata propustio u 22. minuti. Pepe je poklonio zicer Adrianu Colungi promašenom loptom na sredini igrališta, Colunga je išao sam prema Diegu Lopezu, ali ga je Pepe dostigao i u posljednji trenutak blokirao njegov pokušaj.

Pet minuta kasnije Real Madrid je stigao do povećanja vodstva. Brzu akciju na nepostavljenu obranu dovršio je Karim Benzema koji je lijepo uštopao loptu koju je uputio Angel Di Maria, a zatim smireno pogodio mrežu Moye.

Do odlaska na odmor gosti su morali dodatno povećati prednost. Ovaj put je Benzema nakon krasnog prodora kroz sredinu obrane odlično poslužio Garetha Balea, ali on je vrlo loše pucao i propustio realizirati čisti zicer.

U drugom dijelu gosti su kontrolirali igru i tražili treći pogodak s kojim bi u potpunosti riješili susret. On je i stigao u 66. minuti kada je Marcelo dao loptu Luki Modriću na 20 metara, a hrvatski reprezentativac je lijepo naciljao donji kut i ostavio Moyu bez šanse.

Do kraja susreta Real Madrid je rutinski odrađivao posao i jedva se čekao kraj s obje strane. Luka Modrić napustio je igru u 80. minuti kada ga je zamijenio Illarramendi dok je s druge strane Sammir prosjedio svih 90 minuta na klupi.

• Obrisan korisnik17.02.2014. u 20:52
    Luka Modrić treenutno je među 3 najskuplja centralna vezna igrača na svijetu prema transfermarktu.. Moram istaći i njegovu obrambenu igru gdje se bori kao lav dok u napadu protivničku obranu razvlači kao tijesto.. evo malo vizualnog doživljaja: http://www.youtube.com/watch?v=eXE-XZiacK4
  • Obrisan korisnik17.02.2014. u 17:15
    Sve u svemu, Real je u strašnoj formi i jedva čekam okšaje protiv barce i atletica jer mi se čini iako gaze sve pred sobom da se nisu još pokazali u ''petoj'' brzini. Inače Jese ima 20 godina tako da će biti igračina ako ovako nastavi :)
  • Obrisan korisnik17.02.2014. u 13:03
    Luka ubija.Super Jese sve bravo al bez Lukice Real ne može.Stožerni igrač i najbolji poslije Ronalda.
  • Obrisan korisnik17.02.2014. u 00:12
    Luka i Real gaze i dalje a kako je samo dobio žuti za golmansko hvatanje lopte na centru. To mu je bio žuti zbog kojeg propušta sljedeću utakmicu protiv Elchea i vraća se pred derbi sa Atleticom, to je očito bilo dogovoreno jer ga je Carlito nakon toga mijenjao..
  • gerrard16.02.2014. u 22:47
    jese će bit igračina, a ima 22. godine?!? dobar je igrač, samo ga se prije nije forisralo..