MAXtv Prva liga, 23. kolo, 22.02.2014, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 691
Suci: Goran Gabrilo (Split) Goran Perica (Šibenik) Hrvoje Radić (Split)
Slaven Belupo
0:2(0:1) Istra 1961
Tomislav Havojić 5', 52' (11m)
Istra 1961

Prva Istrina pobjeda u Koprivnici, dva gola Havojića

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • subota, 22.02.2014.

Slaven Belupo upisao je i treći poraz u nastavku natjecanja, a po prvi je puta u svojoj prvoligaškoj povijesti u Koprivnici slavila Istra.

Subotnji nogometni program otvorili su Slaven Belupo i Istra 1961. Oba su kluba pred susret najavljivala želju za sva tri boda, no imperativ pobjede je bio na leđima Farmaceuta, koji ovog "proljeća" još nisu iskusili trijumf.

Kiša i neugodni hladni vjetar dočekali su nogometaše te sedmstotinjak gledatelja dovoljno odvažnih da dođu na stadion u Koprivnici. No, utakmica je počela vatrenije nego je bilo tko očekivao i zagrijala - gostujuće navijače.

Dvadesetak Demona glasno je slavilo u petoj minuti, kad je Istra došla do pogotka. Akcija je krenula od Kramarića, čiji dobar ubačaj pokušava u mrežu pospremiti Havojić, no vratar Pelin loptu izbija. Na dobrom se mjestu našao Radonjić, no nije se i snašao, ali je za akciju spreman Havojić, koji matira Pelina iz drugog pokušaja.

Pogodak u domaćoj mreži nije Farmaceute natjerao na "brzinu više", možda ih je u tome priječio i teški, blatni teren, no u ostalih 40 minuta svega tri spomena vrijedna pokušaja domaćina da se poravna rezultat. Radilo se o dva dalekometna šuta, jednom Edsona, a jednom Grgića, no u oba je navrata gostujući vratar Lovrić bio spreman za izazov.

U samoj završnici pak je Istrinog golmana izazvao Crepulja, koji s 25 metara iz slobodnog udarca šalje dobru loptu.

Ako su se malo zagrijali u završnici, Farmaceute su odmah na početku drugog poluvremena opet ohladili gosti iz Pule. U 52. minuti naime Gregurina rukom dira loptu Čaglja nakon kornera, a sudac Gabrilo pokazuje na bijelu točku. Sigurni realizator, za 0:2, je Havojić.

Nakon drugog primljenog pogotka domaćini preuzimaju dominaciju na travnjaku, no iz nje ne uspijevaju (barem) smanjiti rezultat. Prilike imaju iz prekida, u 61. minuti je slobodnjak izveo Rak s 18 metara i poslao loptu iznad Istrinog gola, a u 74. isti igrač iz kornera ne uspijeva pronaći suigrače pred gostujućim vratima, najviši je vratar Lovrić.

Po isteku 90. minute i sudačke nadoknade slavili su tako gosti, koji su lijepo popunili svoj prvoligaški saldo te ujedno upisali prvu svoju pobjedu u Koprivnici otkako sudjeluju u najvišem rangu natjecanja.

Slaven Belupu pak predstoje teški dani, pobjeda nije zabilježena od 20. listopada i duela protiv Osijeka, a kao mogućnost se spominje promjena na trenerskoj klupi te se kao kandidati ističu Roy Ferenčina, Stanko Mršić i Kruno Jurčić. No, Uprava bi mogla dati još malo povjerenja Mladenu Frančiću, iako se Osijek opasno približio na tablici...

• Obrisan korisnik23.02.2014. u 13:55
    Ma ljudi moji budite sretni da Koprivnica kao grad od 25-30 0000 stanovnika ima jednog od najstabilnijih nogometnih prvoligaša i daleko najbolji ženski rukometni klub. Šta bi mi Puležani trebali reć!? Istra je postala ozbiljan prvoligaš tek kad nam je došao Paminjo, prije toga je lelujala iz 1. u... [više na forumu]
  • nikoništ23.02.2014. u 11:08
    onda smo tu negdje skupa jer ja sam jedan od tih starijih.ja sve svoje ulaznice kupujem evo jucer prodano 36 ulaznica rekla mi je gospođa koja ih prodaje, ali nije poanta u tome. ti napišeš kad se pipa zatvori pipa je zatvorena od kad je Mrle došel na celo, a ova privatizacija RK Podravka? budeš ti... [više na forumu]
    nikoništ
  • nikoništ23.02.2014. u 11:03
    ddddddddddddddd. u RK Podravka se to ne radi.U Slavenu jedan covjek ih ima 5 na stanu. u kvartu gdi sam ja same rukometašice. Ana Matišic je bila tajnica HRS a zumbo Domovic je bio sportski u Podravci. Kolko su love pocebrali?
    nikoništ
  • Komandant Mark22.02.2014. u 23:10
    ma ti nemaš pojma o tome kolko se love pokrade i opere u Slavenu.. preko iznajmljenih stanova za kojekakve strance upitne kvalitete, kupovanja sportske opreme preko frimi ljudi povezanih sa Slavenom na ovaj ili onaj način itd... kolki propali nogometaši žive na toj sisi.. al neće još dugo.. sve ide... [više na forumu]