MAXtv Prva liga, 23. kolo, 23.02.2014, 15:00 h, Park mladeži, gledatelja: 600
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Dražen Pejić (Vukovar), Ivica Radošević (Gospić)
Josip Ivančić 65'
Zadar

Matić debitirao na klupi Splita pobjedom nad Zadrom, Dujmović zabio prvijenac

Vedran Babić • nedjelja, 23.02.2014.

23. kolo MAXtv Prve lige nastavljeno je na stadionu u Parku mladeži gdje je domaćin Split s 3:1 svladao Zadar. Crveni su tako prekinuli niz od tri uzastopna poraza, dok je Zadar prvi put posrnuo u drugom dijelu sezone...

Mario Kvesić
61'
99
Ivan Baraban
72'
8
Ante Vitaić
78'
Frane Čirjak
46'
30
Marin Oršulić
46'
8
Jakov Surać
75'
Ferdo Milin

Nogometaši Splita pobjedom su započeli svoj put bez bivšeg trenera Stanka Mršića. Njegov pomoćnik Ivan Matić preuzeo je klupu kluba iz Parka mladeži, ali vjerojatno samo kao privremeno rješenje. Sredinom tjedna Matić je vodio Crvene do pobjede u Županijskom kupu protiv Hvara, a ove nedjelje debitirao je i u MAXtv Prvoj ligi.

Matić će dvoboj sa Zadrom pamtiti po dobru jer je njegova momčad slavila 3:1 i tako došla do prve pobjede poslije četiri utakmice.

Utakmica je praktički prelomljena već u 11. minuti kada je semafor pokazivao 2:0 za Split. Zadar nije pokazao puno u prvom dijelu, ali nije ni Split, izuzev tih dvaju golova.

Drugo je poluvrijeme bilo znatno sadržajnije. Split je rano zabio treći gol, a Zadar je 25 minuta prije kraja smanjio na konačnih 3:1. Do kraja je moglo biti još golova, ali uglavnom u mreži Zadra.

Nakon tri uzastopna poraza Splitu je pobjeda u utakmici sa Zadrom bila imperativ. Tim više što ih je dan ranije na petoj poziciji pretekla Istra. Početak je bio idealan za Split. U drugoj minuti Vojnović je izveo korner, a Glumac s pet metara glavom poslao loptu u mrežu.

Novi prekid donio je novu loptu u mreži Zadra. Igrala se 11. minuta kada je Vojnović ubacio iz skraćenog kornera na drugu vratnicu. Odande je Glumac pogodio suprotnu stativu, a odbijenu je loptu Dujmović s male udaljenosti i potpuno neometan glavom proslijedio u mrežu. Zadrov vratar Matković "zaplivao" je zajedno s jednim svojim braničem pa je Dujmović ostao sam samcat na drugoj strani. Dujmoviću je to bio prvi pogodak u crvenom dresu.

Dva rana gola kao da su zadovoljila Split, koji do kraja poluvremena nije stvorio ozbiljniju akciju iz igre. No isto se može reći i za Zadar, koji se nije uspio oporaviti od katastrofalnog ulaska u susret. Vrijedi zabilježiti jedino pokušaj Dujmovića iz 26. minute kada je bivši hrvatski reprezentativac pucao s 20 metara nisko i pokraj vratnice.

Zadrov trener Ferdo Milin na poluvremenu je u svlačionici ostavio Bilavera i Weitzera i zamijenio ih Oršulićem i Čirjakom.

Nije prošlo puno, a Split je poveo 3:0. U 51. minuti Dujmović je na lijevoj strani uposlio Glavinu, ovaj na pet metara pronašao Bagarića, koji pogađa efektno petom. Nedugo zatim mogao je pasti i četvrti gol u mreži Zadra, no slobodni udarac Bilića odsjeo je na gredi.

U 60. minuti napokon su opasni bili i Zadrani. Poslije kornera Zagorac nije najbolje reagirao, a lopta se odbila do Oršulića, koji u padu iz voleja puca preko gola. Bagarić je potom nakon duplog pasa s Bilićem pucao pokraj vratnice, a onda je Zadar smanjio. Čirjak je ubacio, a Ivančić pobjegao Ibriksu i Križancu i zabio glavom. Igrala se 65. minuta.

Unatoč pogotku koji im je dao tračak nade, Zadrani do kraja susreta nisu uspjeli doći blizu drugog gola. Zaprijetio je jedino Tadić u 87. minuti. Split je pak mogao doći do četvrtog zgoditka, no Bagarić, Kvesić, Roce, Baraban i Bilić nisu bili precizni.

Split se tako devetom prvenstvenom pobjedom vraća na peto mjesto, dok Zadar s 12. porazom ostaje sedmi u naizgled komfornoj situaciji s pet bodova više od Slaven Belupa i devet manje od Istre. U sljedećem kolu Split gostuje u Rijeci, a Zadar na Stanovima dočekuje Hrvatski dragovoljac.