MAXtv Prva liga, 21. kolo, 26.02.2014, 17:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 7.000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Crnčić (Vrbovec), Barišić (Osijek)

Ivan Pavić • srijeda, 26.02.2014.

U napokon odigranoj odgođenoj utakmici 21. kola Kantridi pred oko šest tisuća navijača Rijeka i Dinamo odigrali su vrlo zanimljivu utakmicu u kojoj su postignuta četiri pogotka i u kojoj je Dinamo uspio nadoknaditi zaostatak od dva pogotka...

Već u šestoj minuti Dinamo je morao mijenjati nakon što se Addy ozlijedio poslije driblinga Kramarića. U igru je ušao mladi Šimunović. U 13. minuti povela je Rijeka. S desne strane Sharbini je sjajno iz igre izbacio Rubena Limu te poslao brzu loptu prema petercu koja na putu dira Šimunića, mijenja smjer i vara Ježinu za 1:0.

U 16. minuti prvi put opasnije je prijrijetio Dinamo, Leko je s desne strane snažno pucao, ali lopta nije pronašla put do mreže. U 40. minuti pomalo iznenađujuće Zoran Mamić odlučuje se mijenjati Cleytona umjesto kojeg je ušao Brozović.

Za kraj poluvremena, u drugoj minuti sudačke nadoknade Lima neoprezno vraća loptu prema Ježini do koje dolazi Močinić i kreće sam prema vrataru Dinama, ali nije dobro iskontrolirao loptu koju Ježina ipak uspijeva spasiti.

Slika 1 od 1.

Početak drugog poluvremena donio je dobar solo akciju Halilovića koji prolazi tri domaća igrača, ali na kraju ipak sa 16 metara puca u obrambeni blok. U 54. minuti Moises je iz blizine nakon udarca iz kuta pucao, ali Ježina refleksno brani, a u nastavku akcije neoprezni Ademi radi prekršaj u šesnaestercu nad Moisesom, a sudac Šimčić pokazuje na bijelu točku. Izvođač je bio Kramarić koji je i realizirao jedanaesterac za 2:0 unatoč tome što je Ježina pogodio stranu.

Nakon samo osam minuta Dinamo je smanjio prednost. U 63. minuti nakon lijepe akcije gostiju, Čop petom asistira Haliloviću koji sa 16 metara postiže pogodak.

Dvije minute kasnije, u 65. minuti, Halilović izjednačuje rezultat. Fernandes pronalazi mladog veznjaka Plavih u šesnaestercu koji sjajno prima loptu i postiže pogodak za konačnih 2:2.

Dinamo na Kantridi ne zna za pobjedu od 2010. godine, a ovim bodom sada imaju šest bodova više od prvog pratitelja Hajduka, dok Rijeka za Hajdukom zaostaje pet bodova.

• Obrisan korisnik27.02.2014. u 17:31
    hajdukovac sam,drago mi je da se hajduk približija na 6 bodova dinamu,iako će teško dinamo prokockat toliku prednost,jer imaju mašineriju izvan terena,ali onaj penal za rijeku je smiješan. riječani se bune da je neregularan drugi gol dinama,al po meni je dinamo grubo oštećen jer je rijeci poklonjen... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.02.2014. u 14:17
    Kako pored Modrića, Rakitića i ekipe neće biti puno mjesta u Brazilu, točnije neće minute dobiti barem 5 igrača, ne vidim razlog da jedan od njih ne bude upravo Alen Halilović! On mora biti u Brazilu! Zašto? Zato što će uz Modrića i ekipu uskoro biti nosilac igre Hrvatske nogometne reprezentacije!... [više na forumu]
  • hanson27.02.2014. u 13:18
    http://sportske.jutarnji.hr/maloca--amp--milovic---odlazak-u-brazil-nam-je-san--ali-ne-zelimo-se-gurati----/1168592/Gdje ti u ovom članku vidiš da Maloča i Milović vele da bi trebali ići na svjetsko prvenstvo?! Jedina osoba koja je to rekla je trener dinama 2 Ivković, a oni su u ovom članku samo... [više na forumu]
    hanson
  • anetisi27.02.2014. u 09:12
    @dangubavac točno to..pa pogledaj samo jučerašnji članak iz onih smiješnih sportskih novosti u kojem milović i maloča govore kako misle da bi trebali ići u brazil..ili članak od možda prije pola godine kad je milić prozivao sve i svakoga zbog nepozivanja na jedno reprezentativno okupljanje..
    anetisi
  • Obrisan korisnik27.02.2014. u 09:06
    Ma malog treba zvat u Brazil i dati mu neku malu minutazu, tek toliko da osjeti atmosferu velikog natjecanja. On se mora pripremiti za repku što prije, jer samo lud čovjek može zatvoriti oči pred njegovim talentom. Nema se što čekati...