MAXtv Prva liga, 26. kolo, 14.03.2014, 18:00 h, Park mladeži, gledatelja: 400
Suci: Domagoj Vučkov, Robi Kezele (oba Rijeka), Ivica Radošević (Gospić)
Stipe Bačelić-Grgić 44'
Hrvatski dragovoljac

Golom u završnici Erceg odveo Split na četvrto mjesto ljestvice

Vedran Babić • petak, 14.03.2014.

Novo, 26. kolo MAXtv Prve lige otvoreno je na stadionu u Parku mladeži gdje je Split s 2:1 svladao Hrvatski dragovoljac. Kao i prije tjedan dana, Crveni su slavili golom u samoj završnici te su na najmanje 24 sata preskočili Lokomotivu na četvrtoj poziciji ljestvice...

Ante Erceg
58'
9
Mate Bilić
68'
32
Dražen Bagarić
77'
Ivan Božić
80'
24
Mislav Komorski
90'+1'

Davor Mladina

Dvije domaće utakmice u nizu protiv dviju najlošijih momčadi lige Split je iskoristio na najbolji mogući način - upisavši maksimalnih šest bodova. Nakon prošlotjednih 1:0 protiv Osijeka, ovog petka igrači Ivana Matića slavili su i protiv Hrvatskog dragovoljca.

Protiv Osijeka junak je bio Tomislav Glumac koji je za pobjedu pogodio u 83. minuti, a ovaj će put lovorike pobrati Ante Erceg. Splitova "desetka" zabila je u 81. minuti za 2:1 nakon velike pogreške gostujućeg vratara Ivana Čovića. Erceg je u igru ušao u 58. minuti umjesto Radotića.

Ovom pobjedom Split je na ljestvici prestigao do ovog kola četvrtoplasiranu Lokomotivu, koja u subotu igra u Rijeci. Hrvatski dragovoljac pak ostaje prikovan za dno s 13 bodova, dva manje od devetoplasiranog Osijeka.

Odmah od prvog sučeva zvižduka Split je preuzeo inicijativu, ali osim lošeg udarca Vojnovića iz treće minute nije uspio ozbiljnije ugroziti gostujuća vrata. U 16. minuti zaprijetili su i gosti. Pogriješio je Vidović, nakon čega je Bačelić-Grgić odigrao za Jazvića, čiji udarac brani domaći vratar Zagorac.

Izgledalo je kako bi se mogla ponoviti prošlotjedna utakmica iz Parka mladeži u kojoj je Split u nezanimljivoj utakmici svladao Osijek (1:0). No, već su do poluvremena pala dva pogotka, a uz to je bilo još nekoliko šansi.

U 26. minuti Mrčela je zamalo zabio autogol - u pokušaju izbijanja lopte ona je odsjela na gredi - a iz kornera koji je uslijedio Čović je sjajno obranio snažan udarac Glavine s desetak metara. U 30. minuti Split je zasluženo poveo poslije najbolje akcije na utakmici. Dujmović je na desnoj strani ostavio loptu u prostor Ibriksu, koji ubacuje u gostujući kazneni prostor, a ondje Belle ljevicom efektno pogađa za vodstvo Splita 1:0.

U samoj završnici poluvremena Sigećani su vratili stvari na početak. Lesjak je asistirao Bačelić-Grgiću, koji odličnim prizemnim udarcem sa 17 metara pogađa Zagorčevu mrežu za poravnanje, 1:1. U posljednjim sekundama Dragovoljac je mogao potpuno šokirati Splićane, no Doležal je iz odlične pozicije s desetak metara u pokušaju udarca loše zahvatio loptu i Glumac ju je uspio odbiti u korner.

U drugi dio bolje su i hrabrije ušli gosti. Split je bio bezopasan u napadačkim akcijama pa je trener Matić reagirao uvođenjem Ercega, potom Bilića, a onda i Bagarića. Sigećani su se dobro branili i povremeno razvijali nezgodne kontranapade. Ipak, kao mnogo puta ove sezone, prosuli su bod(ove), a Split je ponovno uspio doći do pobjede u završnici.

Igrač odluke bio je Erceg iako pobjednički pogodak Splita iz 81. minute ide na dušu vrataru Čoviću. Naime, Glavina je pucao ravno u Čovića, kojemu lopta bježi, a do nje prvi stiže Erceg, zaobilazi Čovića i zabija za 2:1.

U preostalih desetak minuta gosti više nisu imali snage za povratak pa je Split sačuvao vrijedna tri boda usprkos slabom izdanju u drugom poluvremenu.

• narada10814.03.2014. u 23:50
    u RNK-u će nakon ove sezone fino sjesti za stol i uz kaficu analizirati gdje su im ove sezone ostali odn. gdje su oni ostavili tih 8-10 bodova koja će ih vjerojatno djeliti od tog trećeg mjesta. I mislim da će naći odgovore... Nisu oni toooliko daleko od Evrope (dobro, nemojmo misliti na Bayernu... [više na forumu]
    narada108
  • dullknife14.03.2014. u 22:09
    Nakon tri uzastopna poraza, nadam se i četvrtog i nakon cirkusa s licencama i mogućih sankcija savezu iz uefe mislim da je gazda odlučio Lokomotivu "umiroviti" u 2 hnl
    dullknife
  • Obrisan korisnik14.03.2014. u 21:54
    Dullknife vidjet ćemo na kraju sezone,neznam zašto minusi
  • dullknife14.03.2014. u 21:51
    dojma sam da je Lokomotiva najbolja opcija za klađenje do kraja sezone...NE SMIJU više pobjeđivati, druga liga za zelenim stolom je njihova realnost...Split će u kup uefa