MAXtv Prva liga, 26. kolo, 15.03.2014, 19:00 h, Stadion na Kantridi, Rijeka, gledatelja: 5000
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Borut Križarić (Čakovec), Tomislav Hudika (Varaždin)

Josip Piršljin • subota, 15.03.2014.

Odličnu utakmicu vidjeli su gledatelji na Kantridi i na kraju su mogli zadovoljni kućama jer je njihova Rijeka pobijedila Lokomotivu 3:2. Zagrepčani su preokrenuli vodstvo domaćih u dvije minute, ali u nastavku su Riječani osigurali tri boda.

Nakon tri poraza zaredom, Tomislav Ivković je najavio bolje izdanje svoje momčadi na Kantridi. Lokomotiva je pokazala zaista odličan nogomet, ali je i četvrti put u nizu ostala bez bodova. Riječani su bili uporni i na kraju zasluženo slavili 3:2.

Na Kantridi se skupio značajan broj gledatelja koji nisu imali što za vidjeti sve do pogotka u 19. minuti. Rijeka je iz prve prilike na utakmici povela, bio je to odlično izveden protuudar. Lokosi su imali korner poslije kojeg je Sharbini poslao Tomečaka u sprint gotovo 50 metara. Desni bočni Rijeke je pogodio stativu, a lopta se odbila točno do Sharbinija koji je šalje u mrežu.

Tomečaku je ovo bio prvi nastup za bijele poslije pauze duge skoro tri mjeseca zbog ozljede. Riječani su kontrolirali utakmicu , dok su Zagrepčani bili neopasni u prvih pola sata. No, sve se promijenilo u dvije minute.

Budimir je u 35. minuti izjednačio prekrasnim udarcem. Iz voleja je opalio loptu i prebacio Vargića koji tu nije mogao ništa. Tek što su krenuli s centra, domaći nogometaši su ponovno vadili loptu iz vlastite mreže. Bartolec je ubacio s desne strane, a u skoku je najviši Budimir koji postaje dvostruki strijelac u samo dvije minute.

Rijeka je odlučnije krenula u nastavak utakmice, a odmah u 52. minuti uspjela je izjednačiti. Tek što je ušao u igru, Moises je asistirao Kramariću koji postavlja 2:2.

U vrlo napetom dvoboju punom preokreta konačan rezultat postavljen je deset minuta prije kraja. Možda i najbolji pojedinac utakmice Sharbini prošao je po lijevoj strani i ubacio na peterac gdje se snašao Brezovec i prvim prvenstvenim golom ove sezone donio svojima tri boda.

• Obrisan korisnik16.03.2014. u 09:50
    Ako je sinoc tko zakinut to je Rijeka. Je li namjerno ili je sudac samo glup ne znam...al tipicno hnl pro-purgersko sudjenje.
  • Obrisan korisnik16.03.2014. u 08:55
    stvarno dobra tekma, pogotovo kad je gledas ko nenavijac pa se moze uzivat u potezima a u ovoj tekmi ih je bilo fakat puno i s jedne i druge strane...rijeka je imala vise inicijative, ali i lokomotiva je imala svoje sanse - steta je jedino da je sudjenje bilo lose i da je su na kraju lokosi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.03.2014. u 08:44
    Stimceva liga 16 nam je unazadila nogomet par godina ... nazalost ..
  • Obrisan korisnik16.03.2014. u 08:42
    usput, Anas igra sve bolje i bolje, rijetki igraci koriste centarsut sa vanjskom, od nasih vidio sam to samo od Anasa, Modrica i Halilovica .... mozda mi je koji promaknuo ...