Premiership, 31. kolo, 22.03.2014, 18:30 h
West Ham
West Ham 0:2 Manchester United
Manchester United

Sportnet • subota, 22.03.2014.

Plasman u četvrtfinale Lige prvaka imao je pozitivan učinak na samopouzdanje nogometaša Manchester Uniteda, koji su u posljednjoj subotnjoj utakmici 31. kola rutinski svladali West Ham na Upton Parku. Posebno se istaknuo Wayne Rooney, strijelac oba pogotka, od kojih je prvi sasvim sigurno kandidat za pogodak sezone.

Iako je u čak devet od posljednjih deset susreta Manchester Uniteda i West Hama završeno pobjedom Crvenih vragova, malo je tko očekivao da će momčad Davida Moyesa tako lako doći do pobjede na neugodnom gostovanju na Upton Parku. Do pobjede od 2:0 stigli su s dva pogotka Waynea Rooneyja, a da je bilo koncentracije u završnici trijumf gostiju mogao je biti i uvjerljiviji.

United je sve riješio u prvom poluvremenu, a već u osmoj minuti malo koga je ravnodušnim ostavio pogodak Rooneyja za 1:0. Engleski reprezentativac na sredini je terena došao do lopte i primijetio kako je vratar West Hama daleko od svojih vrata. Iskoristio je prigodu i spektakularnim volejem s preko 40 metara doveo United u vodstvo.

Izostanak Robina van Persieja nije se osjetio na igri Uniteda, u čijim je redovima Juan Mata napokon zauzeo poziciju "desetke" i u par navrata mogao i do svoga prvijenca. Susret je riješen u 33. minuti nakon brze kontre Uniteda, kada je Ashley Young ubacio s desne strane, a Mark Noble u pokušaju čišćenja situacije odbio loptu do Rooneyja, koji pogađa za 2:0.

West Ham je uporno pokušavao visokim loptama pronaći Andyja Carrolla, no pravog rezultata nije bilo. United je u nastavku lakše od očekivanog zadržao prednost, a u nekoliko je navrata mogao i do uvjerljivije pobjed. Tri boda svakako će dati krila Crvenim vragovima uoči velikog gradskog derbija, u utorak na Old Traffordu United će ugostiti Manchester City.