MAXtv Prva liga, 27. kolo, 22.03.2014, 19:00 h, stadion Aldo Drosina, Pula, gledatelja: 1000
Suci: Marijo Strahonja, Krunoslav Ambrinac, Andrija Olujić (svi Zagreb)

Josip Piršljin • subota, 22.03.2014.

Nogometaši Istre 1961 pretrpjeli su i treći uzastopni poraz. Ovog je puta Pamićeva momčad pokleknula protiv Zadra na domaćem terenu i u nešto lošijem raspoloženju će dočekati dva ogleda s Rijekom.

Jure Jerbić
59'
9
Josip Ivančić
76'
5
Ivan Šimurina
90'
Ferdo Milin

Zadar je doživio malu satisfakciju pobijedivši Istru 1961 koja ga je izbacila iz Hrvatskog kupa. Zadrani su odigrali pametno i organizirano u obrani, te su iskoristili dvije prilike, dok su domaći nogometaši pružili premalo da bi izbjegli treći uzastopni poraz u dva domaća natjecanja.

Gostujući se sastav postavio defenzivno i odlučio prijetiti iz kontranapada, a prvi je gol pao nakon udarca iz kuta. Pred kraj prvog poluvremena, u 43. minuti, Tadić je poslije kornera vratio loptu na rub šesnaesterca gdje se našao Muić koji je preciznim udarcem pogodio Lovrićevu mrežu za 1:0.

Pamić je reagirao uvevši svog najboljeg strijelca u zadnje vrijeme Radonjića, no niti on nije uspio pomoći svojoj ekipi. Istra je nešto pokušavala, no do kraja utakmice je samo primila još jedan pogodak. Brzu kontru poveo je Tadić kojem je Lovrić obranio udarac, ali lopta se odbila do Ivančića koji je posprema u mrežu.

Zadrani su tako napravili još jedan veliki korak prema ostanku u ligi i približili su se Puljanima na samo četiri boda zaostatka. Istru u srijedu čeka uzvrat polufinala Kupa protiv Rijeke, a isti suparnik na Aldo Drosinu dolazi i u nedjelju u prvenstvu.