MAXtv Prva liga, 29. kolo, 05.04.2014, 15:00 h, Zagreb, Stadion u Sigetu, gledatelja: 300
Slaven Belupo

Koprivničanci vodili na poluvremenu 0:3, Dragovoljci istom mjerom uzvratili u nastavku

Damir Žbulj • subota, 05.04.2014.

U fenomenalnoj nogometnoj predstavi u Sigetu Hrvatski dragovoljac i Slaven Belupo odigrali su svoj derbi začelja bez pobjednika, uz tri pogotka u prvom dijelu u mreži domaćih te tri pogotka i veliki povratak Dragovoljaca u nastavku, koji u završnih 15-ak minuta nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost nakon isključenja Pranjića...

Ilija Sivonjić
82'
10
Mario Rašić
89'

Elvis Scoria

Utakmica u Sigetu nije mogla početi bolje za goste koji su već u petoj minuti stigli do prednosti. Lesjak je 'počastio' igrače Slaven Belupa, izgubio je loptu, a nakon brze kontre i kombiniranja s Vugrincem poentirao je Dominik Glavina.

Iako ih je rano primljeni pogodak sigurno šokirao, Crni su uspjeli ubrzo pronaći svoju igru, dominirali us na travnjaku, no, iduća lopta ponovno je završila iza leđa njihova kapetana Čovića. Bivši Dragovoljac Crepulja dubinskom je loptom prebacio posljednju liniju domaće obrane, Glavina je izašao sam ispred domaćeg vratara i još jednom zabio, što mu je tek treći prvenstveni pogodak ove sezone.

Drugi pogodak Farmaceuta ipak je malo primirio nalete Hrvatskog dragovoljca, a gol Vugrinca iz penala na samom isteku prvog dijela u potpunosti ih je deprimirao. Nikola Rak nanizao je nekoliko igrača, a Čović i Mrčela zajedničkim snagama srušili su ga u kaznenom prostoru, za najstrožu kaznu, koju iskusni, najefikasniji igrač HNL-a u povijesti nije propustio realizirati.

Nakon što je sudac Gabrilo svirao kraj poluvremena, trener Crnih Davor Mladina prvo je uzeo nekoliko minuta pauze, a onda se tek priključio svojim igračima u svlačionici, koji su sigurno i imali što za čuti od svog stratega.

Početkom nastavka na teren u Sigetu izašao je neki sasvim drugačiji, maksimalno borbeni Dragovoljac, koji je u drugom dijelu apsolutno zasluženo sustigao ogromni zaostatak te na kraju možda i ponovno zažalio što nije uzeo i sva tri boda.

Fantastičan povratak započeo je Ivan Božić spretnim pogotkom samo pet minuta nakon predaha, a dodatnih pet minuta kasnije već je bilo 2:3, kada je Kluk odlično proigrao Bačelić-Grgića, koji je loptu u mrežu poslao pored istrčalog gostujućeg vratara.

Imao je Dragovoljac i vratnicu, koju je zatresao Jazvić, a penal i drugi žuti karton Pranjić 15-ak minuta prije kraja domaćim je igračima donio veliku nadu u senzacionalan prekret. Precizan je s 11 metara bio sjajni Božić, ali u samoj završnici ipak Crni nisu uspjeli iskoristiti brojčanu nadmoć i veliku psihološku prednost koju su stekli u drugom dijelu.

Na kraju podjela ipak podjela bodova, a zadovoljni mogu biti i domaći i gosti. Dragovoljac se spasio poraza te je produljio nadu kako može ipak u završnih sedam kola sustići i prestići Slaven Belupo, dok su Koprivničanci prekinuli katastrofalan niz od deset uzastopnih poraza, Elvis Scoria uzeo je svoj prvi bod od kada je preuzeo kormilo ove ekipe, a na ljestvici su i dalje ostali barem ta dva boda ispred posljednje pozicije koje izravno vodi u drugoligaško društvo.

• Obrisan korisnik05.04.2014. u 21:56
    Kako ste vi ljudi dosadni s tim pričama o namještanju!!! Ma da, radije će Belupo namjestiti utakmicu i prosuti 3:0 prednost, nego da si pobjedom osiguraju izbjegavanje zadnjeg mjesta :DDD
  • Obrisan korisnik05.04.2014. u 20:30
    odlična tekma
  • narada10805.04.2014. u 19:53
    zato su mi ove utakmice draže od onih tipa Real-Barca. Dečki igraju za opstanak u ligi, za ličnu budućnost i za plaće. Borbeni nogomet. HD ima za žaliti, ne zbog toga što nisu napravili 4. gol, nego da su dopustili da Slaven u prvom djelu izgleda kao ekipa koja je 6 mjesta iznad njih u tablici, a... [više na forumu]