MAXtv Prva liga, 29. kolo, 06.04.2014, 19:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 700

Josip Piršljin • nedjelja, 06.04.2014.

Na Parku mladeži je odigran posljednji dvoboj 29. kola MAXtv Prve lige. Split je ugostio Istru 1961 i rutinskom pobjedom 2:0 učvrstio četvrto mjesto na prvenstvenoj tablici iskoristivši kiks Lokomotive.

Mario Kvesić
73'
22
Antonio Mršić
81'
99
Ivan Baraban
89'
Ivan Matić
17
(do 81')
Igor Pamić

Nogometaši Splita su pobjedom nad Istrom 1961 pobjegli zeleno-žutima na velikih 11 bodova prednosti u borbi za četvrtu poziciju, ali su se odvojili i od Lokomotive koja je izgubila od Osijeka. Puljanima je ovaj dvoboj bio "zadnji vlak" da se uključe u borbu za Europu, ali sada se od tog cilja mogu oprostiti.

Utakmica na Parku mladeži nije ponudila posebno zanimljiv nogomet. Nedostajalo je i borbenosti igrača na terenu, a Split je do pobjede došao zahvaljujući većoj individualnoj kvaliteti. Istra se "probudila" u drugom poluvremenu kada je bila aktivnija, ali nedovoljno za izbjegavanje poraza.

Splitovci su nešto bolju igru u prvom poluvremenu naplatili pred odlazak u svlačionicu. Domaćoj je momčadi dodijeljen kazneni udarac poslije prekršaja Borislava Pilipovića, a s bijele točke je bio precizan Henri Belle, bivši napadač pulske ekipe.

U nastavku dvoboja malobrojna publika na Parku mladeži gledala je sličnu igru kao u prvom dijelu. Napad Istre nije bio dovoljno opasan za čvrstu obranu crvenih koji su sredinom drugog dijela riješili pitanje pobjednika.

Igrala se 64. minuta kada je Tomislav Glumac dobro reagirao glavom na jedan ubačaj i prevario gostujućeg vratara Lovrića koji se nije snašao. Do kraja susreta uglavnom je Istra držala loptu, no njeni pokušaji nisu bili konkretni. Pred kraj je još Budicin bio u prilici smanjiti, no niti on nije bio precizan.