Premiership, 34. kolo, 13.04.2014, 14:37 h, Anfield, Liverpool
David Silva 57'
Glenn Johnson 62' (ag)
Manchester City

Sportnet • nedjelja, 13.04.2014.

U spektakularnoj atmosferi prepunog Anfielda nogometaši Liverpoola u derbiju su 34. kola Premier lige svladali Manchester City s 3:2 i našli se u situaciji da četiri kola prije kraja u svojim rukama drže odluku o prvom naslovu prvaka nakon 24 godine.

Joe Allen
66'

Victor Moses
89'

Lucas
90'+5'

Javi Garcia
19'

James Milner
50'

Sergio Aguero
68'
Manuel Pellegrini

Sve je od jutra u Liverpoolu bilo spremno za spektakl prepun emocija zbog 25. obljetnice tragedije u Hillsboroughu i za utakmicu s najvećim rivalom u borbi za naslov prvaka, Manchester Cityjem. Usprkos golemom pritisku i povratku Cityja nakon dva pogotka zaostatka, nogometaši Liverpoola položili su ispit i slavili s 3:2 pobjedničkim pogotkom Philippea Coutinha.

Liverpool je utakmicu otvorio autoritativno i napadački i već u šestoj minuti došao do toliko željenog ranog pogotka. Luis Suarez gurnuo je u priliku Raheema Sterlinga, a Liverpoolov mladić hladnokrvno vagnuo čuvare i vratara Joea Harta te pogodio za 1:0.

Teško je City živio u tim trenucima, a situaciju je pogoršala i ozljeda Yaye Tourea već u 18. minuti. Steven Gerrard je zaprijetio nakon kornera u 26. minuti, a kako njegovu prijetnju gosti nisu ozbiljno shvatili, već nekoliko sekundi kasnije iz novoga kornera Martin Škrtel podiže na 2:0.

Poljuljani City ipak se othrvao euforičnoj atmosferi na Anfieldu i krajem prvog poluvremena napokon počeo prijetiti, sa samo tri prigode u razmaku od dvije minute. Zaprijetio je David Silva glavom, pa Vincent Kompany nakon kornera, a zatim i Fernandinhov udarac sjajnom intervencijom zaustavlja Simon Mignolet.

Kako je završio prvo, tako je City započeo i drugo poluvrijeme, što se u 57. minuti i isplatilo. James Milner je asistirao danas odličnom Silvi, a Španjolac smanjio na 2:1. Prije nego su se igrači Liverpoola uspjeli oporaviti Edin Džeko je zamalo poentirao, a u 63. minuti nakon dosta petljanja u šesnaestercu domaćih Glenn Johnson je skrenuo loptu u vlastitu mrežu za 2:2.

City je iz ponora odjednom postao favorit susreta, Silva je propustio još jednu sjajnu prigodu, no susret je odlučen nakon velike pogreške kapetana gostiju Kompanyja. Belgijac je slabo zahvatio loptu u pokušaju čišćenja iz vlastitog kaznenog prostora, ona je došla do Coutinha, koji sjajnim udarcem postavlja konačnih 3:2.

Liverpool je kraj utakmice dočekao s desetoricom zbog grubog prekršaja Hendersona i izravnog crvenog kartona, ali i sa sedam bodova prednosti ispred Manchester Cityja (i dvije utakmice više) uoči posljednja četiri kola. Nema sumnje, Redsi su sada glavni favoriti za osvajanje naslova, no ne treba zaboraviti kako na Anfield do kraja sezone stiže i Chelsea.

• Obrisan korisnik14.04.2014. u 15:38
    Ti meni da nisam navijač Uniteda! A iso na utakmicu na Old Trafford. Što bi trebalo, da navijam za City? Chelsea? Ako ima tko od ove trojice da osvoji naslov neka to bude Liverpool
  • johnny00814.04.2014. u 14:56
    tekma jucer mi je oduzela 10 godina zivota...ko uostalom dobar dio utakmica liverpoola ove godine, ko da ne mogu igrati bez drame i preokreta...dobro, osim protiv arsenala, tottenhama i uniteda, njih su unistili ;) nadam se da nece pokleknuti decki i da ce Stevie okruniti svoju karijeru i pokazati... [više na forumu]
    johnny008
  • Obrisan korisnik14.04.2014. u 11:02
    Ti nisi nikakav navijač Uniteda, to je ko da Hajdukovac želi Dinamu da osvoji
  • Obrisan korisnik14.04.2014. u 10:52
    Vazna tri boda su tu ali na kraju izborena sa puno srece! (nije da ju nisu zasluzili) Nije mi jasno da Rodgers nije ranije mijenjal nekog iz napada za veznjaka, jer vec krajem prvog poluvremena je City preuzel igru u svoje noge i vidjelo se da Redsima fali jos jedan veznjak koji bi vise pomagao... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik14.04.2014. u 10:10
    Nekada se baš ne slažemo u mišljenju pojedinih komentara ali ovo što si napisao od riječi do riječi bih i sam potvrdio!Cijele sezone fantastični napad i vezni igrači pokrivaju lošu obranu i njihove kikseve.Tu ne spada odlični Mignolet ali ostatak obrane je sklon kiksevima.Da to srede sljedeće... [više na forumu]