MAXtv Prva liga, 30. kolo, 13.04.2014, 15:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1.000
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Bojan Zobenica (Vinkovci)
Stipe Bačelić-Grgić 49'
Sven Jajčinović 82'
Hrvatski dragovoljac

Josip Piršljin • nedjelja, 13.04.2014.

Rezultatska kriza zeleno-žutih iz Pule nastavila se i u 30. kolu domaćeg prvenstva. Sedmi uzastopni poraz Istra 1961 upisala je na vlastitom terenu protiv posljednjeplasiranog Hrvatskog dragovoljca.

Sven Jajčinović
75'
10
Mario Rašić
81'
23
Ivan Mršić
90'
Davor Mladina

Igrači Davora Mladine pobijedili su u 30. kolu kao i njihovi konkurenti u borbi za ostanak Osijek i Slaven Belupo. Dragovoljac je nanio Istri sedmi uzastopni poraz uključujući Kup. Puljani su ponovno razočarali svoje navijače, ostaju na brojci od samo tri domaće pobjede ove sezone.

U prvom poluvremenu malobrojna publika na Aldo Drosini nije imala previše toga za vidjeti. Istra i Dragovoljac su pružili dosta loš nogomet, bez pravih prilika i uzbuđenja, ali i bez borbenosti. Gostujući nogometaši su bili nešto aktivniji i držali su loptu više u posjedu, ali bez konkretnosti.

Nastavak susreta ipak je ponudio interesantniju igru. Tome je pridonio pogodak Stipe Bačelić-Grgića nakon samo četiri minute igre. Bivši igrač Istre iskoristio je gužvu u šesnaestercu i poentirao pored Lovrića, no gol zbog respekta prema nekadašnjem klubu nije želio slaviti.

Dragovoljac je nakon tog vodstva imao priliku "dokrajčiti" Istru i riješiti pitanje pobjednika početkom drugog poluvremena, ali nije iskoristio neke prilike, posebno Jazvić. Crni iz Novog Zagreba su ipak stigli do drugog gola, u 81. minuti. Jajčinović je ušao u kazneni prostor i njegov udarac je bio prejak za Lovrića.

Kada se činilo da je Dragovoljac već siguran s tri boda, odmah u istoj minuti Radonjić je smanjio na 2:1. Lijepo se oslobodio svog čuvara i još ljepše prebacio gostujućeg vratara. Istra je tada krenula u totalnu ofenzivu da izjednači, ali u tome nije uspjela.

• Obrisan korisnik14.04.2014. u 00:27
    Krenula Istra prodavat utakmice,5utakmica za redom izgubljena,nije ni čudo što je odbio ponude Pamić
  • Obrisan korisnik13.04.2014. u 22:48
    Opet ovi naporni Osječani koji iz zadubljenosti u svoju vlastitu egzistenciju ne vide generalni problem cijele lige...
  • Obrisan korisnik13.04.2014. u 21:51
    Istra ima sreće da je osigurala ostanak, inače...
  • Obrisan korisnik13.04.2014. u 19:52
    Ma osječki sudački loby preko suca Andreja Burila iz Osijeka opet namjestio rezultat samo kako bi Osijek ostao u ligi, ma milijun posto.Ček,ček zar nije onda trebala Istra pobijediti a dobio Hrvatski dragovoljac!!?????Ma nema veze ipak je 100% namještena,Maminjo,Šuker,HNS,osječki lobi....i znate... [više na forumu]
  • nikoništ13.04.2014. u 17:10