MAXtv Prva liga, 31. kolo, 16.04.2014, 17:00 h, Stadion u Sigetu, gledatelja: 2.000
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Siniša Premužaj (Varaždin), Goran Dević (Koprivnica)

Ivan Blažević • srijeda, 16.04.2014.

Hrvatski Dragovoljac je u sklopu 31. kola 1. HNL u Sigetu razbio favorizirani Hajduk sa 4:1. Momčad Davora Mladine tako je nakon trijumfa na Aldo Drosini ostvarila još jednu iznenađujuću, ali i zasluženu pobjedu te očuvala svoje nade za ostanak u eliti hrvatskog nogometa iduće sezone.

Sven Jajčinović
82'
18
Darijo Ćavar
88'
10
Mario Rašić
90'
Davor Mladina
4
(do 74')
18
(do 46')
Igor Tudor

Trener Hajduka Igor Tudor znao je koliko ga neugodno gostovanje čeka, njegova se momčad u tri ovosezonska susreta s Dragovoljcem izvlačila u posljednjim minutama, a konačan rezultat svaki je put bio identičan; slavlje bijelih od 2:1.

Počelo je u skladu s očekivanjima, Dragovoljac je čvrsto stao u obrambeni blok na svojoj polovici i prepustio Hajduku inicijativu, strpljivo čekajući priliku da zaprijeti iz polukontre. No, već u trećoj minuti šok za Splićane, Dragovoljci su izveli udarac iz kuta s desne strane, a u zraku je najbolje reagirao Tomislav Mrčela i pogodio za vodstvo domaćina.

Nakon toga ponovno je uslijedilo kruženje Hajdukovih igrača loptom oko obrane Dragovoljca, no Čović u prvom poluvremenu nije imao nimalo posla. U 24. minuti Hajduk je izgubio jednu loptu na sredini terena, a igrači Dragovoljca povukli su kontru po desnoj strani, odigrali u sredinu gdje se Jan Doležal našao u situaciji jedan na jedan s Kalinićem i povisio vodstvo svoje momčadi na 2:0, rezultat s kojim se i otišlo na predah.

Početkom drugog poluvremena Hajduk je zaigrao puno odlučnije i okomitije. U 52. minuti Andrijašević je potegnuo s tridesetak metara, no Čović je bio spreman i lijepom paradom skinuo taj udarac. Osam minuta kasnije, Bijeli prijete preko istog igrača; Milić je probio po lijevoj strani i ubacio, a Andrijašević s pet metara opalio iz voleja, no sjajni Čović je nekako uhvatio tu loptu.

U 69. minuti, Dragovoljci su ponovno iskoristili neopreznost Hajduka u sredini terena i povukli kontru koju je u velikih 3:0 pretvorio Tomić. Hajduk je u 85. minuti uspio smanjiti rezultat. Sušić je sjajnim centaršutom pronašao Jozinovića, koji je glavom spustio na pet metara, no natrčali Špehar pospremio je loptu u vlastitu mrežu. Uslijedio je veliki pritisak Hajduka koji se drugim pogotkom htio ekspresno vratiti u utakmicu, no po treći put na utakmici, to je završilo izgubljenom loptom i ubojitom kontrom Dragovoljca u 92. minuti koju je ovaj put završio Rašić.

Dragovoljac je ovom pobjedom osvojio 23. bod sezone i sada za izravnim konkurentima u borbi za ostanak, Osijekom i Slavenom, zaostaje samo dva boda. Hajduk je ostao pet bodova iza drugoplasirane Rijeke.

• Obrisan korisnik17.04.2014. u 13:19
    Može mi netko objasniti ako su već išli pustiti utakmicu, zašto su se išli toliko sramotiti i primiti 4 komada??? Ako je dogovoreno mogli su bar taj rezultat stavit malo blaži za Hajduk... I pogledajte rezultate premiershipa od jučer City 2-2 sa Sunderlandom, a Everton izgubio od Crystal Palacea... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.04.2014. u 11:15
    Namišteno ili ne, neću ulazit u to, ali primit 4 gola od HD-a je ravno sramoti.
  • Obrisan korisnik17.04.2014. u 10:52
    Apsolutna dominacija! Bravo Dragovoljci!
  • Obrisan korisnik17.04.2014. u 10:05
    MUP bi se trebao pozavaviti HNL-om..koji rezultati u zadnih 6 kola..Slavko Šajber bi dobro došao
  • Obrisan korisnik16.04.2014. u 22:10