MAXtv Prva liga, 31. kolo, 16.04.2014, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 300
Suci: Trampus Danijel (Osijek) Pataki Goran (Đakovo) Berger Dejan (Osijek)

Ivana Strahija • srijeda, 16.04.2014.

Na maksimirskom travnjaku sasvim uzbudljiva utakmica Lokomotive i Istre, u kojoj su gosti prvo pružili tračak nade i poveli, pa je Lokomotiva uraganski preokrenula, da bi Istra smanjila i priuštila domaćima pola sata neizvjesnosti...

Šesti, odnosno osmi ako se uračuna i Kup, poraz za redom doživjela je Istra u srijedu. Bolji su bili domaćini, koji su mogli pobijediti i s većom razlikom, ali i na koncu dobiti samo bod, jer je Istra 1961 ipak zapela u završnici susreta.

Slika 2 od 2.

Od samog početka malo događanja na travnjaku Maksimira, no goste je prodrmao Budimir, koji je zatresao mrežu iza vratara Lovrića nakon jedne gužve u kaznenom prostoru gostiju, no pomoćni sudac neumoljivo diže zastavicu za zaleđe.

Strah Istrani nisu oprostili samo tako, već su u 30. minuti vratili na najbolji način, postigavši pogodak. Kramarić je dobro proigrao Yoona, koji s desetak metara šalje loptu u mrežu Lokomotive.

No, nakon primljenog pogotka domaćini ne padaju, ni u koncentraciji ni u motivu, no na njihovu žalost najistaknutiji pojedinac, Ante Budimir, zaboravio je namjestiti ciljnik prije izlaska na teren. U 35. minuti on naime sam oči u oči s Istrinim golmanom šalje loptu ravno u njega, a u 44. minuti opet pogađa iz zaleđa, nakon što je loptu dobro poslao Šovšić.

Zato drugo poluvrijeme kreće bolje po domaćine, koji izjednačuju već u 49. minuti, i to s bijele točke. Nakon prekršaja nad Budimirom, glavni sudac ne libi se pokazati na 11 metara, a kaznu hladnokrvno izvodi Trebotić.

Slika 1 od 1.

Izjednačenje je dodatni impuls za razigrane Lokose, kojima ne treba dugo za vodstvo. Pjaca je u 53. minuti lijepo prošao Istrinu obranu, vratio loptu za Begonju, a ovaj nema problema sa zabijanjem pogotka.

Tu uzbuđenjima nije kraj, jer već u 60. minuti Lokomotiva opet dobiva priliku s 11 metara, nakon što je Istra napravila prekršaj nad Šitumom. No, penal izvodi Budimir, koji ove srijede zbilja nema sreće, a njegov šut je pročitao i obranio Istrin vratar Lovrić.

I dok Budimira ne ide, taj problem nema Begonja, koji u 68. minuti ispravlja koleginu pogrešku i postavlja rezultat na 3:1, ali ni on ne stoji dugo na semaforu, jer u 70. Istrin Blagojević postiže najljepši gol utakmice, kad iz slobodnjaka s tridesetak metara šalje loptu preko živog zida i u gornji desni kut domaće mreže.

Do kraja Lokomotiva živi opasno, Batarelo i Yoon opasno prijete, no nakon 90 minuta i sudačke nadoknade od tri minute prekida se Lokomotivin niz od dva poraza.