MAXtv Prva liga, 32. kolo, 19.04.2014, 15:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 600
Suci: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek), Goran Perica (Šibenik), Dalibor Meić (Velika Gorica)

Lovro Štrbinić • subota, 19.04.2014.

Split je u prvom susretu 32. kola MAXtv Prve lige slavio na Stanovima protiv Zadra rezultatom 1:0. Pogodak odluke postigao je Ante Erceg u 26. minuti, a Zadrani su opasno prijetili u drugom dijelu, iako su od 50. minute imala igrača manje.

Ivor Weitzer
46'
2
Josip Bilaver
64'
7
Antonio Jakoliš
65'
Ivan Baraban
46'
16
Tomislav Radotić
67'
7
Aljoša Vojnović
78'
Ivan Matić

U Zadru je otvoreno 32. kolo MAXtv Prve lige. Domaćin Zadar je lovio bodove vrijedne bijega od opasne zone, dok je Split imao na umu kako zadržati Lokomotivu iza sebe i ostati na četvrtoj poziciji i nakon ovog kola.

Na kraju su Crveni došli do sva tri boda, zahvaljujući trenutku iz 26. minute. Poslije jedne loše reakcije zadarske obrane, Kvesić je lijepo s desne strane uposlio Ercega, koji je iz blizine pogodio mrežu iza Matkovića za 0:1.

Zadar je od 50. minute imao igrača manje, zbog udaranja suparnika isključen je Josip Ivančić, no nakon tog trenutka domaćini su bili znatno opasniji. Odmah je pucao Jerbić iz blizine pored gola, a potom je uslijedila serija pokušaja Weitzera iz daljine.

Split je prijetio, pak, iz kontri, no susret se do kraja nije mijenjao, Splitovci su došli do vrijedne pobjede u borbi za Europu, baš na terenu na kojem su prošle godine u zadnjem kolu izgubili mogućnost plasmana u kvalifikacije Europske lige. Zadrani se nakon petog uzastopnog poraza više ne mogu osjećati toliko ugodno na svojoj sedmoj poziciji.