MAXtv Prva liga, 32. kolo, 22.04.2014, 17:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1500
Hrvatski dragovoljac

Dinamo uvjerljivo savladao Hrvatski dragovoljac i došao do još jednog naslova prvaka

S Maksimira:Ante Dubravac • utorak, 22.04.2014.

Četiri kola prije kraja sezone nogometaši Dinama su na svom stadionu dočekali posljednjeplasirani Hrvatski dragovoljac i stigli do sigurne pobjede čime su osigurali novi naslov prvaka.

Dinamo
4
(do 74')
14
Ante Ćorić
65'
31
Luka Capan
74'

Sven Jajčinović
46'
10
Mario Rašić
62'
27
Ivan Babić
77'
Davor Mladina

Poraz Rijeke na gostovanju u Osijeku omogućio je Dinamu da u 32. kolu i matematički potvrdi još jedan naslov prvaka. Pred nešto više tisuću gledatelja aktualni prvaci su savladali najlošiju momčad lige.

Kako se moglo i pretpostaviti Dinamo je od početka preuzeo potpunu inicijativu i gosti gotovo da nisu izlazili iz svoje polovice terena, a u petoj minuti Čopov pokušaj zaustavlja vratnica, a samo minutu kasnije svoj udarac je isprobao i Halilović.

Kada se činilo da gosti polako uspostavljaju ravnotežu na terenu Dinamo je došao do vodstva. Halilović je pronašao Čopa koji odlično vidi mladog Pavičića, a on lijepo prebacuje gostujućeg vratara Pušeljića za 1:0. Do odlaska na odmor zaprijetio je još i Pivarić, ali rezultatske promijene nije bilo.

Eventualna pitanja oko konačnog pobjednika Dinamo je otklonio odmah na početku druge dionice. Brozović je proigrao Čopa koji smireno pogađa za 2:0. U 56. minuti Zoran Mamić je iz igre povukao strijelca prvoga pogotka, a na teren se nakon duge stanke zbog teške ozljede vratio Said Husejinović.

Upravo je Husejinović započeo akciju za treći pogodak domaćina kada je odigrao prema Čopu koji na petercu pronalazi Soudanija, a on postiže svoj 13. prvenstveni pogodak. Nakon toga gosti su se potpuno raspali što koristi Halilović koji lijepim udarcem s ruba šesnaesterca neobranjivo pogađa za 4:0.

Blizu svoga počasnog pogotka gosti iz Sigeta bili su u 78. minuti kada Lesjak nije iskoristio nespretnu reakciju Ježine međutim lopta je otišla preko gola. Kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk konačnih 5:0 postavio je Husejinović pa je slavlje domaćina moglo početi.

U idućem kolu Dinamo opet igra u Maksimiru kao gost kod Lokomotive dok će Hrvatski dragovoljac ugostiti nogometaše Zadra.

• Obrisan korisnik23.04.2014. u 15:46
    Ovo je sad već omalovažavanje grada, pa nije Rijeka kriva što je manja od tvog milijunskog grada. Nadalje, Madrid je primjerice pet puta veći grad od Zagreba pa se na utakmicama "kvartovskog kluba" Rayo Vallecana skupi po 20 000 ljudi na prvenstvenim tekmama. A ljudi tamo ne da imaju 101 nego 10... [više na forumu]
  • Mithrandir23.04.2014. u 12:05
    Čestitke igračima dinama na osvojenom naslovu prvaka.