MAXtv Prva liga, 34. kolo, 02.05.2014, 18:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 3800
Suci: Strukan Duje (Split), Radić Hrvoje (Split), Kraljević Damir (Zadar)

Ivan Blažević • petak, 02.05.2014.

Rijeka je u 34. kolu Max TV Prve lige na Kantridi pobjedom 3:1 osvojila nove bodove protiv posljednjeplasiranog Hrvatskog Dragovoljca. Momčad Matjaža Keka ovom je pobjedom odmakla trećeplasiranom Hajduku na osam bodova prednosti, dok se Dragovoljac našao u vrlo nezahvalnoj situaciji, ostavši na tri boda manjka iza svojih konkurenata za ostanak Osijeka i Slavena, koji svoje susrete 34. kola tek trebaju odigrati.

Marko Brtan
44'
22
Sven Jajčinović
57'
10
Mario Rašić
78'
Davor Mladina

Riječani su od prve minute zaigrali upravo kako su i najavili, otvoreno i s jasnom namjerom da što prije zatresu Čovićevu mrežu. U osmoj minuti priliku je za to imao Krstanović, no njegov je udarac blokirala gostujuća obrana. Visoki je centarfor novu priliku dobio u 19. minuti s bijele točke. Po desnoj se strani šesnaesterca sjurio Tomečak, kojeg je neopreznim startom srušio Tomić. Krstanović je namjestio loptu i sigurno pogodio za 1:0.

Riječani su do kraja prvog dijela nastavili opsjedati gol vrlo zaposlenog Čovića, vrijedi izdvojiti pokušaj Jugovića u 29., te Kvržića u 42. minuti, no rezultat se nije mijenjao. Dragovoljci su pak u 41. nakon pada Božića usred gužve u Rijekinom šesnaestercu tražili najstrožu kaznu, no sudac se nije oglasio i na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

U 54. minuti druga je lopta završila u mreži Čovića. Kramarić je vagao protivničke braniče na rubu šesnaesterca, a zatim lijevom nogom poslao prizemnu loptu u desni kut gostujućih vrata i to je 2:0. Šest minuta kasnije utakmica je u potpunosti riješena. Brezovec je iz kornera odigrao dupli pas s Kvržićem i zatim ubacio pred vrata Čovića, gdje je odlično skočio Lešković i po treći put matirao gostujućeg vratara.

Dragovoljci su se tada trgnuli, ali bilo je već kasno. Prvo je u 64. minuti Božić pogodio vratnicu, a zatim je u 68. Jajčinović prekrasnim udarcem s dvadesetak metara savladao Vargića i postigao utješni pogodak za svoju momčad.

Rijeka se s ovom pobjedom odvojila na osam bodova prednosti nad Hajdukom, koji će u nedjelju na Poljudu ugostiti Istru. Dragovoljac je pak ostao na 26 bodova, tri manje od Osijeka i Slavena, koji sutra igraju svoje susrete protiv Splita, odnosno Dinama.