MAXtv Prva liga, 34. kolo, 04.05.2014, 15:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1000
Suci: Vučkov Domagoj (Rijeka), Kezele Robi (Rijeka), Radošević Ivica (Gospić)

Filip Han • nedjelja, 04.05.2014.

Lokomotiva je u 34. kolu MaxTV Prve lige gostovala na Stanovima kod Zadra. Zadrani su poveli u utakmici, Lokosi su već u sljedećem napadu izjednačili, a vrlo brzo i preokrenuli rezultat. Domaći su zatim uspjeli izjednačiti, no Lokomotiva je uspjela još jednom povesti i na kraju slaviti rezultatom 3:4...

Tomislav Ivković

Ekipama je na početku utakmice bilo potrebno pet, šest minuta da se "probude" i rastrče. Prvi ozbiljniji pokušaj na utakmici imao je u sedmoj minuti Tadić, no lopta je iz tog udarca odbijena u korner. Taj se korner pretvorio u vodeći pogodak za Zadrane, loptu je na rubu kaznenog prostora primio Weitzer, te je pucao i pogodio desnu stativu od koje se lopta odbila u gol.

No, zadarsko veselje nije potrajalo ni 30 sekundi. Nakon što je Lokomotiva izvela loptu s centra, odigrala je akciju u kojoj je loptu na lijevom krilu primio Musa koji je ubacio pred domaći gol i tamo pronašao Budimira koji glavom izjednačava rezultat.

Lokosi su nakon izjednačenja potpuno preuzeli konce igre. Gostujući vezni red potpuno je zasjenio domaće, a igrači Lokomotive iz većine su duela izlazili kao pobjednici. Pritisak na zgusnutu domaću obranu urodio je plodom u 15. minuti.

Gosti su odigrali akciju gotovo identičnu onoj iz osme minute kada su zabili izjednačujući pogodak, a akteri koji su sudjelovali u novom pogotku bili su isti. Musa je primio loptu na lijevoj strani, te još jednom pronašao Budimira pred zadarskim golom, a ovaj postiže svoj drugi gol glavom na utakmici za preokret i rezultat 1:2.

Nakon gola intenzitet utakmice je pao, Zadrani su svoje prilike tražili iz dalekih ubačaja koji su završavali potpuno bezopasnim udarcima, dok je Lokomotiva i dalje dominirala sredinom terena, te se pokušavala približiti protivničkom golu kroz zgusnutu domaću obranu. Musa i Budimir pokazali su da odlično funkcioniraju zajedno, te su u još nekoliko navrata prijetili Matkoviću, no rezultat se do odmora nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme donijelo je i drugačiji Zadar. Domaći su djelovali puno raspoloženije nego u prvih 45 minuta, a Lokomotiva je sve teže dolazila pred njihov gol. Nakon desetak minuta Zadrani su stvorili nekoliko uzastopnih prilika, šutirali su Tadić i Weitzer, no ti su udarci bili neprecizni ili je Zelenika dobro reagirao.

Agresivnost Zadra isplatila se u 64. minuti kada je u jednom prodoru Chago srušio Ivančića unutar kaznenog prostora za što je sudac dodijelio penal. Udarac s bijele točke sigurno je izveo Weitzer, te donio izjednačenje svojoj momčadi.

Drugi put na utakmici, veselje Zadrana brzo je prekinuto. Samo tri minute nakon izjednačujućeg gola, Lokomotiva je ponovno povela. U jednom napadu lopta je stigla u zadarski šesnaesterac gdje se odbila visoko u zrak, a zatim je došla do Muse na lijevoj strani koji ju je "zakucao" pod prečku za novo vodstvo od 2:3.

U 71. minuti Zadrani su tražili novi penal nakon što je u šesnaestercu pao Weitzer, no ovoga puta dobio je samo žuti karton za simuliranje. Poslije toga Lokomotiva je polako ponovno preuzela inicijativu i posjed lopte, Zadrani su samo u nekoliko navrata uspjeli složiti dobre akcije, no nisu mogli realizirati.

Lokomotiva je još i povećala prednost u 85. minuti. Šovšić je pobjegao domaćoj obrani i stigao pred Matkovića gdje se spetljao, no na kraju je ipak uspio šutnuti loptu po podu, na što je vratar Zadra prilično loše reagirao, pa su gosti stigli i do četvrtog pogotka. Domaći su ipak odbili predati se, pa su u 90. minuti smanjili na 3:4. Nakon kornera Hrgovića, Banović je poslao loptu na drugu stativu gdje je najviši u skoku bio Jerbić koji zabija treći zadarski gol čime je utakmica i završena.

• Obrisan korisnik06.05.2014. u 14:51
    http://max.tportal.hr/Zadar--Lokomotiva-34-34-kolo-201314-sazetak-Video_21661_0__0.aspx na 3:15 i odmah iza toga su 2 sporne situacije u kojima Zadru nije sviran penal, iako tu nema ništa sporno
  • sportoz04.05.2014. u 17:16
    Renaulte, omiriši drugu ligu! Naredno kolo siguran poraz u Koprivnici, a onda u zadnjem kolu drž gaće...