MAXtv Prva liga, 35. kolo, 10.05.2014, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 500
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Miro Grgić (Osijek), Hrvoje Barišić (Osijek)

Filip Han • subota, 10.05.2014.

Rijeka je stigla na Maksimir u pretposljednjem kolu domaćeg prvenstva gdje je teško porazila domaću Lokomotivu. Lokosi koji se bore za Europu poveli su u utakmici, no Rijeka, predvođena Ivanom Krstanovićem, vrlo je brzo preokrenula rezultat i na koncu slavila s visokih 1:5. Rijeka je izgledala odlično na terenu, dok je Lokomotiva bila vrlo blijeda...

Vrlo živahan bio je start utakmice na Maksimiru. Lopta je često i brzo mijenjala stranu, a igrači obje ekipe bili su rastrčani i raspoloženi. Prva je zaprijetila Rijeka u petoj minuti nakon kornera, a za Lokomotivu je u devetoj glavom pokušao Budimir. U 13. minuti Rijeka je imala najbolju priliku dotad, no stopostotnu priliku u kontri propustio je realizirati Sharbini. Tri minute kasnije sličnu stvar napravio je Pjaca čija je dva pokušaja u kontri "skinuo" vratar.

Lokosi su prvi stigli u vodstvo u 19. minuti nakon odlične akcije. Musa je na rubu kaznenog prostora izveo dobar dribling kojim se riješio svog čuvara, dao loptu u prostor za Pjacu koji je pronašao Budimira, a on postavlja 1:0 za domaću momčad.

Rijeka nije dugo zaostajala, već nakon pet minuta rezultat je ponovno izjednačen. Raspoloženi Krstanović primirio je visoku loptu iz pozadine, te ju lijepim lobom poslao u mrežu preko nemoćnog Zelenike za 1:1. Nakon tog pogotka Rijeka je preuzela inicijativu i konstantno napadala. Lokomotiva nije mogla probiti dobro posloženu i discipliniranu obranu Riječana, pa više i nije stvarala prilike.

Riječki pritisak donio je rezultatski preokret u 29. minuti kada je nakon dugačkog napada lopta na koncu stigla do Alispahića ispred gola Zagrepčana koji ju je poslao u mrežu pored dvojice Lokomotivinih braniča. Do kraja poluvremena Rijeka je uspjela i povećati prednost kada je Čalušić u kaznenom prostoru rukom zaustavio udarac za što je dobio crveni karton. Dosuđeni jedanaesterac realizirao je Krstanović za 1:3 s kojima se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu inicijativu je potpuno preuzela Rijeka, te gradila svoju igru na Lokomotivinoj polovici travnjaka. Domaći su rijetko prelazili centar, a kad bi i uspjeli brzo bi gubili loptu bez da su uspjeli stvoriti bilo kakve prilike. Rijeka je, s druge strane, imala odlične prilike, a Zelenika je nekoliko puta spašavao svoju momčad od pogotka. To nije uspio napraviti u 64. minuti kada je loptu od Borasau šesnaestercu primio Ajayi, te pogodio gol za 1:4 svoje ekipe.

Igra je malo zamrla nakon novog pogotka, a jedini događaji vrijedni spomena događali su se na tribinama. Sudac Tihomir Pejina u dva je navrata zaustavljao igru zbog uvredljivih povika s tribina maksimirskog stadiona koji su uglavnom bili upućeni HNS-u. Nakon što je na prvoj stanci Pejina izrekao samo upozorenje, na drugoj, u 77. minuti prekinuo je igru i s igračima otišao prema svlačionicama.

Na teren su se vratili desetak minuta kasnije, a utakmica je produžena za 17 minuta koji su izgubljeni na prekidu. U tom dodatnom vremenu novi gol, svoj treći, uspio je zabiti Krstanović za riječkih 1:5 s kojima je utakmica i završena.