MAXtv Prva liga, 35. kolo, 11.05.2014, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 2500
Suci: Vučemilović (Osijek), Pataki (Đakovo), Crnčić (Vrbovec)

Slaven Belupo dobio utakmicu istine, no situacija i dalje bez rješenja

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • nedjelja, 11.05.2014.

U utakmici na sve ili ništa, utakmici istine i najvažnijoj za ostanak u društvu najboljih, Slaven Belupo pokazao je klasu koja je toliko nedostajala navijačima Farmaceuta. U potpunosti su nadigrali protivnike iz Zadra, koji se sad nalaze ispod njih na tablici…

Frane Čirjak
55'
18
Leo Kapović
69'
7
Antonio Jakoliš
84'
Ferdo Milin

Slaven Belupo odigrao je najbolje poluvrijeme sezone. Tih 45 minuta Farmaceuti su pokazali stvarno dobru igru, koja je nagrađena trima pogocima, dok je Zadar pokazao malo, a svakako premalo za ozbiljniju promjenu rezultata.

Domaćini ulaze u susret vrlo agilno, a nakon što su opsjedali gostujući kazneni prostor, dolaze do prvog pogotka već u devetoj minuti. Ljuban Crepulja je odigrao za Filipa Ozobića, koji ulazi s desne strane i odapinje loptu u gol, a vratar Mladen Matković uspijeva je tek dotaknuti prstima.

S 1:0 domaćini u Koprivnici dobivaju dodatni polet te slažu jednu za drugom fantastičnu akciju, pa je tako u prilici bio Mateas Delić, kao i Dominik Glavina, a centar su konačno prešli i Zadrani, ali Banovićev dalekometni šut za malo promašuje metu.

Od 25. minute Slaven vodi 2:0, nakon što je uspjela sjajna akcija Delića i Ozobića. Iako je Ozobićev šut pokušao zaustaviti Mato Neretljak, njegov blok ne rješava opasnost već Ozobić odbijenu loptu posprema iza golmana Matkovića.

Nedugo potom, Ozobić je mogao doći do hat-tricka, a tek će snimka pokazati što se dogodilo. Slavenov igrač je naime iz slobodnjaka s preko 30 metara pucao pod prečku, lopta se odbila o tlo i potom van, a četvrti pomoćni sudac ne pokazuje da je prešla gol-crtu.

Što god da se dogodilo, Slaven Belupo dolazi i do 3:0 prije no što je okončano poluvrijeme. Iako su se Zadrani bili osilili i igru preselili na domaću polovicu, okretni Delić uzeo je loptu ispred Josipa Bilavera, prošao ga i dodao za tek ušlog Marina Matoša, a ovaj odapinje i pogađa za 3:0 s dvadesetak metara.

Prvih 45 minuta završava pokušajem Zadra, lijepu loptu iz kuta šalje Banović, no glavom Neretljak prebacuje domaća vrata.

Drugi dio u početku ne obiluje događanjima. Zadrani očito nemaju dobar dan, dok su domaćini suzdržanijii s 3:0 u džepu. Do pravog uzbuđenja treba čekati do 65. minute, kad je i opet sjajan bio Ozobić, koji se uspio osloboditi svojih čuvara i ubaciti loptu pred Zadrov gol, gdje se nalazi Delić. No, njega s leđa ruši Bilaver, dobiva crveni karton, a sam Delić realizira najstrožu kaznu za 4:0.

S igračem više Farmaceuti međutim staju, umjesto da iskoriste priliku i krenu punom snagom, a Zadrani to koriste zahvaljujući svojem iskustvu. Neoprezno dodavanje Darija Čanađije presjekao je Josip Tadić i s dobrih 30 metara pogodio u mrežu Slaven Belupa za 4:1.

Do kraja susreta pomalo bezvoljni Slaven, koji za to međutim nije dalje kažnjen, nego je čak uspio povisiti rezultat. Za 5:1 pogodio je Glavina, kojem je asistirao Delić, i koji se sam našao pred golom Zadra.

Zadru sad ostaje da čeka rezultat Osijeka, u čemu mu se pridružuje i Slaven Belupo, a oba će sastava morati dati sve od sebe u zadnjem kolu, kad Zadar ugošćuje Istru, a Slaven ide na gostovanje k Rijeci.

• teletabis8912.05.2014. u 01:46
    Očekivana pobjeda Slavena, bilo bi sramota da Zadar ispadne iz lige, a nedavno je praktički osigurao ostanak jer je ako se dobro sjećam imao čak 12 bodova više od pretposljednjeg..
    teletabis89
  • teletabis8912.05.2014. u 01:42
    Osijek je dobio i Split koji nije Dinamova filijala i ima još nekoliko pobjeda protiv klubova koji nisu Dinamo, Rijeka ili Lokomotiva.
    teletabis89
  • Obrisan korisnik12.05.2014. u 00:10
    Kakvih je na ovoj utakmici bilo momačkih golova, BRAVO ZA STRIJELCE !!
  • Obrisan korisnik11.05.2014. u 22:20
    I opet ista priča, kao prošle godine, zadnje kolo i sve u rukama sudaca. Odlučivat će nažalost - znaju svi tko - i samo je pitanje hoće pokrasti dragovoljac (koji je osjetno bolja momčad od osijeka) ili će nešto drugo skuhati. Zadar i Osijek po svemu zaslužili zadnja dva mjesta (Osijek dobiva samo... [više na forumu]
  • mikula11.05.2014. u 18:02
    Zadar daleko najgora ekipa u ligi, bilo je to stvarno i vise nego zasluzeno, cestitke treneru i igracima, a sada kako Bog da u zadnjem kolu da se sve poslozi ...