Osvaldo donio pobjedu Juventusu u derbiju s Romom

Filip Han • nedjelja, 11.05.2014.

Derbi talijanskog prvenstva koji se igrao više zbog ugleda, jer bodovno i stanje na tablici je već poznato, pripao je Juventusu. Bila je to utakmica u kojoj su obje strane imale dobrih prilika, međutim nijednu nisu uspjele iskoristiti sve dok na samom kraju susreta nije pogodio Osvaldo čime je Juventusu priskrbio i jedan rekord...

Susret između Rome i Juventusa najavljen je kao veliki dvoboj u kojima momčadi žele pokazati koja je ekipa trenutno najbolja u Italiji. Ispostavilo se da je ta titula i danas, kao i službeno pripala Juventusu koji je s osvojena tri boda oborio i rekord u bodovima osvojenim u jednoj sezoni koji je trenutno na brojci od 99. Preostala je jedna utakmica do kraja, a igrači Stare dame već najavljuju prelazak brojke sto u ogledu s Cagliarijem u posljednjem kolu.

Današnja utakmica pružila je naizmjeničnu dobru igru obje momčadi. Roma je prva pritisnula i stvorila nekoliko solidnih prilika, sve dok se nije probudio Juventusov vezni red predvođen Pirlom. Vratari obje momčadi tijekom prvog poluvremena spašavali su u dva navrata svoje ekipe od pogodaka, a ostali su udarci bili neprecizni.

Prvih pola sata drugog poluvremena bilo je prilično nenapeto, a kako se bližio kraj utakmice, ekipe su ponovno živnule. U posljednjih deset minuta Roma je propustila dvije dobre prilike jer je Storari obranio udarce Nainggolana, a odmah zatim i Florenzijev. Na drugoj strani u sudačkoj nadoknadi utakmice Lichtsteiner je s desne strane pronašao nebranjenog Osvalda pred Rominim golom, a on je bez problema poslao loptu u gornji desni kut što nitko nije mogao zaustaviti.

• teletabis8912.05.2014. u 02:04
    Bravo za Juventus. Lijepo će biti nakon nekoliko godina gledati i Romu u Ligi prvaka.
    teletabis89
  • Obrisan korisnik11.05.2014. u 22:49
    koja šupčina je ovaj Osvaldo...gadi mi se
  • Weasley11.05.2014. u 21:47
    potvrda naslova prvaka u gostima kod drugoplasiranog, tako se to radi na kraju sezone, forza juve...offtopic, kex, za uvod uzmi grčku 2004 :)
    Weasley
  • Obrisan korisnik11.05.2014. u 21:36
    Ako ću ikada pisati doktorsku disertaciju onda će to biti na temu...Juveove pobjede od 1:0 ... U 37 kola pobjedili su 11 puta tim rezultatom...