SP 2014, Skupina B, 1. kolo, 14.06.2014., Cuiaba, Arena Pantanal, gledatelja: 40.275
Suci: Doue (Obala Bjelokosti), Yeo (Obala Bjelokosti), Birumushashu (Burundi)
3:1(2:1) Australija
Tim Cahill 35'
Australija

Branimir Korać • subota, 14.06.2014.

U drugom susretu skupine B Svjetskog prvenstva u Brazilu iznenađenja nije bilo. Čile je opravdao status favorita protiv Australije i stigao je do zaslužene pobjede...

Felipe Gutierrez
60'
15
Jean Beausejour
68'
9
Mauricio Pinilla
87'

Ryan McGowan
49'
10
Ben Halloran
68'
14
James Troisi
78'
Ange Postecoglu

Čvrsta i borbena utakmica jednako takvih protivnika. Nešto što se i očekivalo. Čile je ipak potvrdio da je kvalitetnija momčad od Australije, ali ako želi u borbu za prva dva mjesta ipak će morati zaigrati bolje nego u ovom susretu.

Kako je susret počeo, činilo se da bi Australija mogla stopama Španjolske. Čilea je furiozno otvorio utakmicu i već u prvih 15 minuta imao je visoku prednost, a igra Australije nije ličila na ništa.

U 12. minuti Čile dolazi do vodstva iz akcije koju je započeo Alexis Sanchez, no kako se on našao u problemima, loptu mu je jednostavno uzeo David Aranguizvratio u sredinu, ona se ponovno odbija do Sancheza, a igrač Barcelone pogađa bliži kut Ryana.

Dvije minute kasnije novi šok za Australiju. Jorge Valdivia lijepo je primio dodavanje Sancheza, napravio korak-dva i opalio pod gredu za brzih 2:0. Australci su bili u knock-downu, nisu mogli spojiti dva dobra dodavanja već su samo napucavali loptu nadajući se da Čile neće ući u 16 metara.

Čileanci su nakon tog fantastičnog početka ipak počeli lagano padati. Momčad Angea Postecoglua osjetila je da može napraviti i nešto prema naprijed, sve češće je prelazila sredinu terena, a nakon gola za smanjenje vodstva, zaigrala je daleko bolje.

Igrala se 35. minuta kada je s desne strane sjajno ubacio Franjic, najopasniji Australac Tim Cahill nadskočio je Garyja Medela i glavom poslao loptu u mrežu.

Već dvije minute kasnije moglo je doći i do poravnanja. Ponovno je Cahill izmaknuo obrani Čilea, ovaj put pucao je prizemno iskosa, međutim Claudio Bravo dobro brani.

Na odmor se otišlo s tih 1:1, a prvih desetak minuta drugog dijela pripalo je u potpunosti Australcima.

Prvo je u 53. minuti Cahill postigao pogodak, međutim iz malog zaleđa, a zatim je tri minute kasnije Mark Bresciano dobro opalio, ali je zaposleni Bravo još bolje obranio.

Bio je to znak za Čileance kako je vrijeme za buđenje i u 61. minuti umalo su povisili prednost. U prilici je bio Vargas koji je i uspio uputiti loptu prema praznoj mreži, no na njegovu nesreću Wilkinson je uklizao i izbio loptu tik ispred gol linije.

Dugo se igralo bez konkretne prijetnje, Australci nisu uspjeli složiti kvalitetnu akciju, a s druge strane Čileanci su pokušavali preko lijevog krila i Beausejoura, no njegovi ubačaji nisu pronalazili Čileance u sredini.

Onda je stigla odluka u 91. minuti. Lopta je iznenada došla do Pinille koji je bio sam pred Ryanom, ovaj uspio obraniti, no lopta je otišla van 16 metara na Beausejoura koji lijepo pogađa i završava priču.

Čile je na kraju zaslužio pobjedu iako je do nje došao nešto teže nego se činilo da će biti početkom susreta.

• Mithrandir14.06.2014. u 12:41
    Vrhunac večeri, kada je 20-30 000 čileanaca zapjevalo svoju himnu. Za naježit' se.