SP 2014, Skupina B, 2. kolo, 18.06.2014, 18:00 h, Estadio Beira-Rio, Porto Alegre
Suci: Djamel Haimoudi (Alžir), Redouane Achik (Alžir), Abdelhak Etchiali (Alžir)

Branimir Korać • srijeda, 18.06.2014.

90 zanimljivih minuta u Porto Alegreu okončano je pobjedom Nizozemske protiv Australije. Borbeni Australci stvorili su dosta problema Nizozemskoj koja je ipak slavila zahvaljujući čovjeku s klupe Memphisu Depayu...

Oliver Bozanic
52'
10
Ben Halloran
69'
9
Adam Taggart
77'
Memphis Depay
45'
8
Georginio Wijnaldum
78'
17
Jeremain Lens
87'
Louis van Gaal

Iako međusobni skor nije bio baš najidealniji za Nizozemce, zasigurno su očekivali lakši posao protiv Australije. Ipak, borbeni Australci stvorili su dosta problema Nizozemskoj natjeravši je na puni angažman i nelagodu do posljednjih sekundi.

U prvih 20 minuta viđeno je malo toga, a onda u 60 sekundi dva pogotka.

Vezane vijesti

Prvo je Wilkinson nepotrebno izgubio loptu na sredini terena, uzeo ju uje Arjen Robben koji se sjurio do gola, Spiranovic jer bio neodlučan u zatvaranju Robbena ili dodavanja, a igrač Bayerna to je iskoristio i lako pogodio za vodstvo Nizozemske.

Međutim odmah su Australci uzvratili. McGowan je dugačkom loptom pronašao Tima Cahilla koji je odmah, bez rašljanja iz voleja poslao loptu od grede u mrežu. Najljepši gol dosadašnjeg dijela Prvenstva, Cilessen je mogao samo zapljeskati.

Deset minuta kasnije Australija je bila vrlo blizu preuzimanja vodstva. Na povratnu loptu natrčao je Mark Bresciano, pucao vrlo snažno, ali preko gola.

Do kraja prvog dijela loše vijesti za Van Gaala koji je zbog ozljede ostao bez Martinsa Indija, na odmor se otišlo s 1:1 i očekivala se prava Nizozemska u drugom dijelu. Martinska Indija zamijenio je Memphis Depay i to se pokazalo ključnim ulaskom.

Međutim nije bila Nizozemska niti blizu one razine iz susreta protiv Španjolske. Borbeni Australci bili su apsolutno ravnopravni, a nije im trebalo puno vremena da ipak naprave preokret.

U 52. minuti u igru ulazi Oliver Bozanic i dvije minute kasnije iznuđuje kazneni udarac. Pokušao je ubaciti u sredinu, lopta je pogodila Janmaata u ruku, a Mile Jedinak bio je precizan s 11 metara.

Srećom po Nizozemce, nisu toliko dugo bili u rezultatskom zaostatku da bi se počela uvlačiti nervoza.

Već šest minuta kasnije Depay krasnim dodavanjem kroz obranu pronalazi Robina van Persieja koji lakoćom zakucava za 2:1. Pogriješio je kod tog gola Davidson koji je zaostao u posljednjoj liniji na posve drugoj strani i tako nije bilo zaleđa.

Luda utakmica nastavila se novim uzbuđenjima na obje strane. Prije velike australske prilike koju je propustio Tommy Oar, Van Persie imao puno sreće i može biti zadovoljan što nije zaradio drugi žuti karton. Uslijedila je ta velika prilika za Oara koji je tražio u sredini Leckieja, ovaj pucao glavom ravno u Cilessena.

Kada nisu zabili Australci, zabili su Nizozemci. Vrlo loše reagirao je vratar Mat Ryan, odlični Depay opalio je iz velike udaljenosti, a lopta je Ryanu prešla preko rukavice i ušla u gol za 3:2 Nizozemske.

Do kraja susreta promjena više nije bilo i utakmica puna preokreta završila je pobjedom Nizozemske 3:2. Australija se pokazala u dobrom svijetlu, međutim nije bilo dovoljno za pobjedu.

• narada10819.06.2014. u 10:23
    hrvatska diaspora diljem svijeta ne podustaje u unapređenju bitnih djelova društvenog života.
    narada108
  • renimus18.06.2014. u 22:02
    za mi australaca, al su se ispromasivali.
    renimus
  • Obrisan korisnik18.06.2014. u 20:27
    Ovo je razlika između "malih" i "velikih ekipa. Australija ima šansu ne zabiju i prime glup gol. Velika šteta
  • Obrisan korisnik18.06.2014. u 20:24
    Najbolja tekma (barem meni do sad), ali majke ti sta su se Australci na promasivali. Zicera i zicera. U slucaju da mi zavrsimo drugi, vidi se da se moze s Nizozemcima igrat.
  • Obrisan korisnik18.06.2014. u 20:07
    Jako su me iznenadili ovi Australci, odigrali su dobru utakmicu protiv Čilea a danas fantastično, bez ikakve impresioniranosti protivnikom. Šteta da su došli u ovako tešku skupinu i da uz tu igru nemaju boda.