Suci: Benjamin Williams (Australija), Matthew Cream (Australija), Hakan Anaz (Australija)
1:2 Ekvador
Enner Valencia 34', 65'
Ekvador

Branimir Korać • subota, 21.06.2014.

Golovima odličnog Ennera Valencije Ekvador je svladao Honduras s 2:1. Neizvjesnost u skupini E tako se nastavlja, za Francusku možemo reći kako je siguran putnik u osminu finala, a posljednje kolo dat će nam i preostalog sudionika...

Juan Carlos Garcia
46'
10
Mario Martinez
71'
23
Marvin Chavez
82'
Edison Mendez
82'
8
Carlos Gruezo
82'
21
Gabriel Achilier
90'
Reinaldo Rueda

Očekivano čvrst dvoboj odigrali su Ekvador i Honduras, a Ekvador je opravdao status favorita. Slavio je s 2:1 u susretu u kojem je Honduras imao više udaraca na gol, nije se libio šutirati ni iz velikih udaljenosti, no Ekvador je u svojim redovima imao sjajnog Ennera Valenciju, strijelca oba pogotka.

Inače, momčad Hondurasa s klupe je vodio bivši izbornik Ekvadora Luis Suarez dok je na klupi Ekvadora bio bivši izbornik Hondurasa Reinaldo Rueda.

Krenulo je borbeno na obje strane s nekoliko žešćih startova već u ranoj fazi utakmice, a na prva uzbuđenja čekalo se do isteka prvih 15 minuta. Tada je u sumnjivoj situaciji u kaznenom prostoru Ekvadora Juan Paredes u skoku s leđa bez neke šanse da dođe do lopte srušio Carla Costlyja situacija je mirisala na kazneni udarac, no australski sudac nije tako mislio.

Prva prava, velika prilika na susretu dogodila se u 20. minuti. Sjajnom dugačkom loptom Erazo je pronašao Ennera Valenciju koji ide sam prema Valladaresu, ali iz odlične situacije gađa mrvicu previsoko.

Ekvador je održavao inicijativu i bio za nijansu bolji protivnik, međutim nije se Honduras u potpunosti povukao i mogao je doći do vodstva u 26. minuti kada je nakon kornera Bernardez pucao glavom u padu, ali malo pokraj gola.

Bila je to najava pogotka za Honduras i nade da će po prvi put slaviti na SP-u nakon sedam utakmica be pobjede. Guagua je loše reagirao na dugačku loptu, odnio ju je odlični Costly, došao sam pred Domingueza i postao prvi igrač Hondurasa od 1982. godine koji je bio strijelac na SP-u.

Tri minute kasnije izjednačenje. Čovjek sa serijom od pet uzastopnih utakmica s pogotkom, zabio je i u šestoj. Paredes je ubacio prizemnu loptu na drugu vratnicu gdje ju je dočekao Enner Valencia i zabio za 1:1.

U posljednjim trenucima prvog dijela dosta vatre u 16 metara Ekvadora. Prvo je Bernardez opalio iz slobodnog udarac s više od 30 metara, a Dominguez obranio uz dosta muke, a zatim je Costly dobro pucao glavom, lopta je pogodila vratnicu pa se od Bengtsona odbila u gol. Međutim pogodak nije priznat, Bengtson je bio u zaleđu i igrao rukom.

Nastavilo se u vrlo borbenom i u nekim trenucima grubom ritmu, no i s dosta pogrešaka na obje strane.

Prvih petnaestak minuta nije donijelo ništa posebno na travnjaku, a onda su braniči Ekvadora propustili dvije izgledne prilike koje su bile uvertira u vodstvo.

U 65. minuti Ayovi je još jednom sjajno ubacio, ponovno je Enner Valencia bio na pravom mjestu i potvrdio da je u ovom trenutku igrač u najboljoj formi u Ruedinom sastavu.

Honduras je očajnički pokušavao doći do novog pogotka i poravnanja, no ono što je išlo u vrata branio je dobri Dominguez, ali dobar posao odrađivala je i ekvadorska vezna linija koja je oduzela dosta lopti protivnicima i spriječila Honduras da uđe u čistu priliku.

Do kraja susreta Ekvador je rutinski održao prednost i tako ostao u igri za drugo mjesto.

• Obrisan korisnik21.06.2014. u 15:02
    ma šupci franci će izgubit i eto ti ekvadora u osmini...
  • Obrisan korisnik21.06.2014. u 08:42
    sve je moguće, Franceki si mogu dopustiti (zbog visoke gol razlike) poraz do 3-0 od Ekvadora i opet će biti prvi...
  • Obrisan korisnik21.06.2014. u 05:25
    E da nisu primi onaj gol protiv Švicaraca imali bi lijepu šansu za drugi krug ovako teško