SP 2014, Skupina H, 2. kolo, 22.06.2014, 21:00 h, Estadio Beira-Rio, Porto Alegre
Suci: Wilmar Roldan (Kolumbija), Eduardo Diaz (Kolumbija), Christian Lescano (Ekvador)

Niko Rukavina • nedjelja, 22.06.2014.

U jednoj od najefikasnijih utakmica prvenstva, reprezentacija Alžira u potpunosti je nadigrala Južnu Koreju i došla do zaslužene i uvjerljive 4:2 pobjede. Halilhodžićevi izabranici posebno su bili dojmljivi u prvom poluvremenu kada su protivniku zabili tri pogotka, ne dopustivši im pritom udarac na svoja vrata.

Shin-Wook Kim
57'
11
Keun-Ho Lee
64'
19
Dong-Won Ji
78'
Nabil Ghilas
74'
8
Medhi Lacen
77'
4
Esseid Belkalem
89'
Vahid Halilhodžić

Nogometaši Alžira odigrali su jedno od najdojmljivijih poluvremena na ovogodišnjem Prvenstvu. Nakon prvih 45 minuta vodili su 3:0 te su imali čak 13:0 u udarcima na suparnički gol. Južni Korejci u nastavku su se konsolidirali i uspjeli doći do dva pogotka. Alžiru je ovo prva pobjeda na Svjetskim prvenstvima od 1982. Te će se s Rusijom posljednjem kolu boriti za nastup u osmini finala.

Vahid Halilhodžić je u dvoboj ušao s čak petoricom novih igrača u odnosu na utakmicu protiv reprezentacije Belgije. Budući da je Rusija u prva dva kola osvojila samo jedan bod, objema ekipama je pobjeda u ovoj utakmici otvarala vrata eliminacijske faze natjecanja.

Alžir je bolje otvorio utakmicu. Feghouli, Brahimi i Slimani u početnim su minutama propustili dobre prilike. Bolju igru Alžirci su kapitalizirali u 26. minuti. Medjani je poslao loptu „preko pola terena“ Slimaniju koji pretrčava dvojicu južnokorejskih stopera i zabija za 1:0. Odmah u sljedećem napadu Alžir je izborio korner iz kojeg je Halliche glavom zakucao za veliko vodstvo svoje momčadi.

Zaista fenomenalnu igru u prvom poluvremenu Halilhodžićevi izabranici okrunili su lijepom akcijom Slimanija i Djaboua, koju je potonji završio pogotkom za velikih i nedostižnih 3:0. U prvom poluvremenu Alžir je imao 13 udaraca na suparnički gol, a Koreja niti jedan!

Korejci su u drugi dio ušli puno kompaktniji. Odlučnije su krenuli prema vratima Alžira. Takvim pristupom brzo su došli do pogotka. Za smanjenje alžirskog vodstva zabio je Son. U prvom dijelu apsolutno podređeni Korejci u prvih 15 minuta nastavka potpuno su stisnuli suparnika. Međutim, još jednom lijepom akcijom Alžirci su riješili sve dvojbe oko večerašnjeg pobjednika. Nakon krasnog duplog pasa s Feghoulijem, Brahimi poentira za 4:1.

Zaista fenomenalnu utakmicu nastavio je Koo koji je iz blizine, na asistenciju odličnog Sona, zabio šesti pogodak na utakmici. Do kraj utakmice rezultat se nije mijenjao. Nogometaši Alžira drži sve u svojim rukama. Ukoliko u posljednjem kolu ne izgube od Rusije, ostvarit će povijesni uspjeh za ovu mediteransku državu sa sjevera afričkog kontinenta. Južnoj Koreji su ostale tek matematičke mogućnosti za osminu finala.

• Obrisan korisnik23.06.2014. u 00:59
    odlična igra alžir, što i ne čudi jer imaju dobre igrače, samo ih je trebalo posložiti.. dobar posao vahe!
  • johnny00823.06.2014. u 00:26
    svaki dan odlicne tekme, nisam ovako dobar sp ocekivao, zao mi je kaj je treca utakmica u danu tak kasno, mada mozda je bolje da koju tekmu i propustim :D