Uvjerljiva Legia u Irskoj, Zrinjski se oprostio od Europe

Davor Mikulić • srijeda, 23.07.2014.

Druga večer uzvratnih utakmica drugog pretkola Lige prvaka također je protekla bez iznenađenja. Legia našeg Ivice Vrdoljaka napunila je mrežu irskog St. Patricksa, a Zrinjski iz Mostara od Europe se oprostio gostujućim porazom od Maribora...

Kazahstanski Aktobe u uzvratu je na svom terenu dočekao Dinamo iz Tbilisija koji je u dvije utakmice ostao bez ijednog postignutog pogotka.

Početni rezultat stajao je na semaforu sve do 75. minute kada je Antonov zabio za vodstvo domaćina i Gruzijce doveo u nemoguću situaciju. U 81. minuti u igru je ušao Igor Zenkovič, a samo minutu kasnije na asistenciju Pizzellija pogodio za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Aimbetov, još jedan igrač s klupe, nakon samo devet minuta provedenih na terenu.

U prvoj utakmici odigranoj u Makedoniji Rabotnički je protiv Helsinkija odigrao bez pogodaka pa mu je u Finskoj odgovarao svaki rezultat osim poraza, ali nakon samo 26 minuta susreta imali su ogroman zaostatak. Prvo je u 22. minuti Helsinki u vodstvo doveo Lod, da bi četiri minute poslije Moren udvostručio rezultat.

Ipak, početkom drugog dijela utakmice zaostatak je smanjen preko Stephana Vujčića koji je u 47. minuti matirao vratara Tornaesa i vratio nadu u prolazak Makedonaca. Međutim, rezultat se do kraja nije mijenjao pa je Helsinki s ukupnih 2:1 izborio treće pretkolo.

Nakon iznenađujućeg domaćeg remija protiv Ventspilsa Malmo je posao morao odraditi na gostovanju u Latviji. Dominaciju su imali tijekom cijelog susreta, kao i prošloga tjedna, a ranim pogotkom riješili su pitanje svog prolaska.

Strijelac je u 19. minuti bio mladi Isaac Kiese Thelin i nakon toga je sve bilo jasno jer domaćoj momčadi je u toj situaciji igrala jedino pobjeda.

Steaua je na svom terenu uspjela obraniti minimalnu prednost koju je donijela iz Norveške i to sasvim zasluženo. Rumunjska momčad bila je jednostavno bolja te pogocima Rape i Stanciua iz 72., odnosno 84. minute prošla u treće pretkolo ukupnim rezultatom 3:0.

Prvak Bosne i Hercegovine otputovao je u Maribor s nadom da može iznenaditi domaću momčad i u Mostar se vratiti neporažen, ali pogodak na isteku prvog dijela uvelike je promijenio stvari.

Dare Vršič pogodio je Dujkovićevu mrežu u 45. minuti pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću. U 57. minuti udarac s bijele točke iskoristio je Ibraimi, a Maribor je, mora se priznati, zasluženo izborio prolazak.

Sve ono što nisu uspjeli u prvoj utakmici, igrači Legije zabili su na uzvratu u Irskoj. Nakon prvog poluvremena Poljaci su imali minimalnu prednost koju je osigurao Marko Radović u 25. minuti.

U nastavku promjena nije bilo 24 minute, a onda su do kraja domaći gledatelji vidjeli još četiri pogotka u mreži svoje momčadi. Prvo je u 69. minuti na 0:2 povisio Michal Zyro, da bi 0:3 osam minuta prije kraja svojim drugim pogotkom postavio Marko Radović.

Norveški trener na klupi poljskog prvaka u 84. minuti priliku je dao Saganowskom koji mu se tri minute kasnije odužio pogotkom za veliko i uvjerljivo vodstvo 0:4. Ali, niti tu nije bio kraj mukama Irske momčadi koja je na kraju postigla i autogol. Točnije, nesretnik je bio Bryne u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Za razliku od prošlotjednog susreta, Ivica Vrdoljak večeras je priliku dobio od prve minute i odradio je cijeli susret.

• Obrisan korisnik24.07.2014. u 11:57
    Maribor je zasluženo prošao jer je bio bolji, ali treba napisati da je Zrinjski pokraden od ruskog suca. Prvi gol janezi su dali iz poklonjenog slobodnjaka, a drugi iz penala koji sami sebi ne bi sudili.. HVALA!