MAXtv Prva liga, 2. kolo, 28.07.2014, 20:15 h, Park mladeži, gledatelja: 1300
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), Goran Pataki (Đakovo)
Slavko Blagojević 84'
Istra 1961

Nakon remija s Hajdukom, Puljani uzeli bod i u Parku mladeži

Branimir Korać • ponedjeljak, 28.07.2014.

Posljednji susret drugog kola MAXtv Prve lige igran je u Parku mladeži gdje je Split dočekao Istru. Kao tjedan dana ranije u obližnjem Poljudu, Puljani su susret završili s identičnih 1:1 i mogu biti zadovoljni otvaranjem sezone...

Henri Belle
62'
15
Mario Kvesić
73'
7
Aljoša Vojnović
86'
Ivan Matić
5
(do 83')
26
(do 83')
Igor Pamić

Gosti nisu krili kako bi ih u ovom susretu zadovoljio i bod i tako su se i postavili.

Igor Pamić postavio je igru očekivano, dosta zatvoreno i tražeći svoju priliku iz kontranapada. Split je tako preuzeo kontrolu nad igrom od samog početka susreta, međutim teško je probijao bunker gostiju.

U prvih 25 minuta unatoč velikoj inicijativi domaćina nije bilo nikakve prijetnje prema vrataru Puljana Brkiću, Split je imao više loptu u nogama, međutim izuzev pokušaja Rocea, domaćin nije bio konkretan.

Deset minuta prije kraja prvog poluvremena Vukman je testirao Andriju Vukovića, ali vratar Splita je u odličnoj formi i to je potvrdio i u ovoj situaciji. Bio je to samo nagovještaj najvećeg uzbuđenja u prvom poluvremenu, no ne i pogotka. Slavko Blagojević je četiri minute kasnije sjajno opalio iz slobodnog udarca s više od 25 metara, međutim loptu je zaustavila greda.

Bila je to ujedno i najveća prilika u prvom poluvremenu, a pripala je gostima koji su većim dijelom susreta bili u potpuno podređenom položaju.

U drugom poluvremenu nastavili su se napadi Splita koji je potpuno potisnuo Puljane pred njihov kazneni prostor. Nakon nekoliko pokušaja Mate Bilića, Split je najopasnije zaprijetio u 65. minuti kada je mladi Marko Rog sa 18 metara sjajno opalio, no pogodio vratnicu, lopta je došla do Ercega koji nije dobro reagirao.

Deset minuta kasnije Split ipak dolazi do vodstva. Vrlo neoprezno u svojih 16 metara startao je Vukman nad Rugaševićem, sudac Vučemilović bez razmišljanja dosudio je kazneni udarac, a precizan je bio Mate Bilić.

Puljani su se nakon primljenog gola malo otvorili i u 82. minuti došli su u priliku poravnati rezultat, međutim Vuković je iščupao dobar udarac glavom Špehara i ostavio Split u vodstvu.

Međutim dvije minute kasnije nije uspio spasiti svoju momčad. Slavko Blagojević još jednom je potvrdio kako ima fantastičan udarac, pucao je s 25 metara i pogodio donji kut Vukovićevog gola te poravnao na 1:1.

Do kraja susreta Split je ponovno pritisnuo i pomalo stihijski pokušavao doći do tri boda, ali obrana Puljana lakoćom je rješavala njegove prijetnje.

Nakon gostovanja kod Hajduka u prvom kolu, Puljani i iz Parka mladeži odnose identičnih 1:1.

• Obrisan korisnik29.07.2014. u 12:58
    Lijepo li je biti optimist :-D Mozda ga i zasluzujete ali zaboravljas da to sta Hajduk nije vise konkurencija a Split ne vuce dobro na 2 kolosijeka nije dovoljno za naslov jer tu je svemoguci glavonja i njegov klub-igracka za koje je u mocvara-lakrdija ligi naslov unaprijed rezerviran. Volio bih da... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.07.2014. u 11:25
    inače sam zagovornik engeskog načina managera koji si slaže ekipu i vodi je u potpunosti. tek tada trener ima apsolutno najbolje uvjete za rad, a ako pamić to radi u istri onda se to i vidi na rezultatima sa minimalnim resursima koje ima. ali i da je u rijeci primjerice mislim da ne bi bilo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.07.2014. u 07:53
    Istra je odigrala utakmicu na rezultat i uspjela u svom naumu da se još jednom iz Splita vrati neporažena. Razlika je u tome što su ovoga puta bili nešto opasniji prema naprijed u odnosu na utakmicu protiv Hajduka. Vidi se nedostatak jednog pravog napadača, jer mladi Špehar unatoč trudu i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.07.2014. u 06:19
    Onamihs.....je ali bilo bi ga zanimljivo vidjet i u klubu gdje su iznad njega mocni direktori ili predsjednici kao Mamic ili Miskovic. Paminjo je tezak lik i pitanje kako bi a takvima. U Istri je on apsolutni gazda i bog i scegalov mu je doslovce prepustio kompltetno vodjenje show programa To mi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.07.2014. u 23:43
    Prvenstvo riješeno! :) Rijeka kreće po svoj 1. naslov...