Liga prvaka, kvalifikacije, 3. pretkolo, 30.07.2014, 20:15 h, Aalborg, Nordjyske Arena
Suci: Danny Makkelie, Davie Goossens, Bas van Dongen (Nizozemska)
Aalborg BK
Aalborg BK
0:1(0:0) Dinamo
Marcelo Brozović 49'
Dinamo

Ante Dubravac • srijeda, 30.07.2014.

U prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka nogometaši Dinama gostovali su u Danskoj kod Aalborga. Iako nisu pružili nezaboravni igru zahvaljujući pogotku Brozovića gosti su slavili s minimalnih 1:0.

Nicolaj Thomsen
46'
11
Nicklas Helenius
72'
30
Andreas Christensen
72'
Kent Nielsen
90
(do 46')
Zoran Mamić

Utakmice trećeg pretkola za Dinamo spadaju u kategoriju najvažnijih u sezoni. Naime prolazak u iduću fazu natjecanja znači nastavak borbe za Ligu prvaka, ali i osigurava minimalno nastupanje u grupnoj fazi Europske lige.

Domaćini su bolje ušli u susret te su pokušali s visokim presingom, a prvu priliku imali su već u trećoj minuti kada Anders Jacobsen koristi lošu reakciju Dinamove obrane, ali njegov udarac zaustavlja vratnica. Ipak Dinamo je nakon nekoliko uvodnih minuta primirio agresivne domaćine te je uspostavio terensku ravnotežu.

Glavnina igre odvijala se na sredini terena s tek povremenim bljeskovima domaćina koji su u nekoliko navrata zaprijetili, a najbliže pogotku bili su u 37. minuti kada Enevoldsen s nekoliko metara nije dobro zahvatio loptu. S druge strane pokušao je iz daljine Soudani međutim na odmor se otišlo bez rezultatske promijene.

Neprimjetnog Duju Čopa trener Zoran Mamić ostavio je na poluvremenu u svlačionici, a u igru je ušao Marko Pjaca. U 49. minuti Dinamo je došao do vodstva. Lopta je došla do Marcela Brozovića koji lijepim udarcem pogađa donji lijevi kut nemoćnog vratara Larsena.

Desetak minuta kasnije nakon centaršuta s desne strane u skoku je najviši Spalvis, ali njegov udarac odlazi malo pokraj vratnice. Zaprijetio je i Machado međutim Larsen odlično reagira i odbija loptu u korner.

Do kraja susreta domaćini su bezuspješno pokušavali doći do izjednačenja, a Dinamo je mirno priveo susret kraju i upisao vrijednu pobjedu kojom je napravio veliki korak prema svom konačnom cilju. U tri ovosezonska europska ispita Dinamo je upisao tri pobjede pri čemu nije primio niti jedan pogodak.

Uzvratni susret na rasporedu je u srijedu, 6. kolovoza s početkom u 20:45 sati.

• Obrisan korisnik31.07.2014. u 14:29
    Ovo boldano sam i ja govorio prošle sezone ali sam bio u krivu jer vidjeli smo kako smo se proveli u Uefa ligi, ništa bolje nego u LP-a. Zato ove godine želim ulazak u LP-a pa da baremg ledam kako gubimo od velikih klubova sa pravim igračima nego da to isto radimo u Uefa ligi protiv Ludogoreca i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik31.07.2014. u 12:37
    Treba reći da su Danci ipak slabiji od Dinama, ali Dinamo s ovakom igrom će (opet) biti kanta za napucavanje ako uđe u LP, da je umjesto Danaca bila neka tehnički jača ekipa sigurno bi nam uvalili dva, tri gola u prvom poluvremenu... najbolje je da uđemo u Europsku ligu, to je naš rang i tamo ćemo... [više na forumu]
  • Kracho31.07.2014. u 10:49
    Ak se ne varam, prije utakmice, na više-manje svim forumima, se pisalo kako je Aalborg ozbiljna ekipa! Bravo za Dinamo!
    Kracho
  • litleben31.07.2014. u 10:21
    prije par sezona Dinamo je imao centarfora na bacanje, a sada smo osuđeni na karikature kao što su Čop i Radonjić. Zar u juniorima nema nitko bolji od njih dvojce?
    litleben
  • zovche31.07.2014. u 09:21
    najbitnije je rezultat, ako se udje u ligu prvaka bas te briga da li ce te nalupati ili ne, utakmice su tu, financije takodjer... bitno je biti konstantan, i mnogo bolje ekipe su igrale mnogo losije i prolazile pa se ne bune...