MAXtv Prva liga, 3. kolo, 04.08.2014, 20:15 h, Pula, Aldo Drosina, gledatelja: 5000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Dalibor Conjar (Osijek), Goran Pataki (Đakovo)
Istra 1961
Istra 1961
0:1(0:0) Rijeka
Ivan Krstanović 78' (11m)
Rijeka

Krstanovićev gol iz kaznenog udarca donio Riječanima nastavak pobjedničkog niza

Branimir Korać • ponedjeljak, 04.08.2014.

Niti u trećem prvenstvenom kolu Riječani nisu zaustavljeni. Neugodno gostovanje u Puli apsolvirali su s minimalnom pobjedom zahvaljujući pogotku Ivana Krstanovića u 78. minuti iz kaznenog udarca...

Rijeka s dvije pobjede i Istra s dva remija susreli su se na Aldu Drosini gdje su ipak Riječani bili ti koji su nastavili seriju. U tvrdoj i zanimljivoj utakmici slavili su uz dosta problema pogotkom iz kaznenog udarca.

Igor Pamić dvojio je uoči susreta na koji način dočekati Rijeku, međutim ostao je dosljedan sustavu s kakvim je istrčao u Poljudu i u Parku mladeži. Rijeka se postavila nešto otvorenije, a Puljani su pak pokušavali brzom transformacijom u napad zaprijetiti gostima.

Iako je Rijeka dominirala i imala više loptu u nogama, Istra je u početku imala bolje prilike, posebno Ivančić koji je u desetoj minuti iz dobre pozicije bio neprecizan.

Strpljivo su Riječani gradili napade i tražili rupu u obrani Istre, no prvu pravu priliku imali su tek nakon pola sata igre. Zaprijetio je Leovac, ali Brkić je uz manju nesigurnost uspio obraniti njegov pokušaj.

Što je poluvrijeme išlo više kraju, Puljani su izgledali sve opasnije, u finišu prvog dijela ponešto nesigurnosti počeo je pokazivati Leovac, no Puljani to nisu uspjeli kazniti.

U prvih 45 minuta pogodaka ipak nije bilo, međutim unatoč tome imalo se što za vidjeti na Drosini.

U drugom dijelu Riječani su zaigrali nešto agresivnije, međutim i dalje su se Puljani vrlo kvalitetno branili i priječili gostima stvaranje većih prilika. Prvi koji je došao u poziciju za udarac bio je Andrej Kramarić u 57. minuti kada je pucao s ruba 16 metara, međutim vrlo dobri Brkić bio je spreman.

Igra se ponešto zaoštrila, sudac Šimčić sve češće je potezao žute kartone i nervoza na travnjaku sve više je rasla.

U 78. minuti Rijeka je ipak došla do prednosti. Zoran Kvržić ubacivao je loptu u 16 metara, ona je pogodila u ruku Woona, a Šimčić je pokazao na 11 metara. Ivan Krstanović takve prilike ne propušta i Rijeka je stigla do prednosti.

Kekova momčad uspjela je do kraja susreta iskontrolirati rezultat, spriječiti Puljane da dođu do poravnanja i nastavila je dugački pobjednički niz. Nakon susreta Puljani su bili prilično nezadovoljni, smatrali su da je Šimčić trebao suditi i za njih kazneni udarac nakon što je lopta pogodila Leškovića u ruku u 64. minuti, no Šimčić je tu situaciju drugačije procijenio nego onu u 78. minuti u pulskom kaznenom prostoru.

• Obrisan korisnik06.08.2014. u 00:31
    Rijeka u financijskom minusu a gradi stadion ( bez pomoći grada a kamoli države kao neki ) od 15-20 miliona eura i kamp sa 4 igrališta...ajde moj miid lupi se lopatom po glavi....
  • Marsonia05.08.2014. u 17:03
    Da za razliku od Hajduka koji je potpuno stabilan...završit će 5. u prvenstvu, nema igru i igrače, Europu igraju max dva pretkola, ali imaju čudake koji to sve gledaju i kojima je uvijek netko drugi kriv (Mamić, Rijeka, sudac ili svi zajedno). Ova i ovakva Rijeka - sve 5!