Liga prvaka, kvalifikacije, 3. pretkolo, 06.08.2014, 20:45 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru
Suci: Jevhen Aranovskij, Oleksandr Kornijko, Volodimir Volodin (Ukrajina)
Dinamo
Dinamo
0:2(0:1) Aalborg BK
Anders Jacobsen 36', 85'
Aalborg BK

Ante Dubravac • srijeda, 06.08.2014.

U uzvratnom susretu trećeg pretkola nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali Aalborg. Iako su većim dijelom susreta dominirali nogometaši trenera Zorana Mamića doživjeli su poraz rezultatom 2:0 što ujedno znači i oproštaj od Lige prvaka.

Thomas Enevoldsen
57'
11
Nicklas Helenius
62'
9
Thomas Augustinussen
88'
Kent Nielsen

Nakon što su u prvom susretu u Danskoj pogotkom Marcela Brozovića s minimalnih 1:0 savladali Aalborg nogometaši Dinama tražili su u Zagrebu potvrdu prolaska u iduću fazu natjecanja te osiguravanje europske jeseni.

Kako se i očekivalo Dinamo je od početka preuzeo inicijativu na terenu i goste prisilio na obranu te eventualne pokušaje iz brzih protunapada. Nakon samo tridesetak sekundi iz daljine je zaprijetio Machado, a puno konkretniji bio je Brozović u 15. minuti međutim njegov udarac s ruba šesnaesterca odlično zaustavlja Larsen.

Polovicom prvoga poluvremena jedna lopta se sretno odbila do Machada, ali gostujući vratar opet spašava svoju mrežu. Kako se prva dionica susreta bližila kraju gosti su sve više zadržavali loptu u svom posjedu te su sve češće uspijevali prelaziti na polovicu koja pripada Dinamu.

Gotovo iz svog prvog napada gosti su došli do vodstva. U 36. minuti Thomsen je prošao po lijevoj strani, Jacobsen ostaje sam na drugoj vratnici i iz blizine zabija za 1:0 i miran odlazak na odmor za svoju momčad.

U nastavak susreta oba trenera su ušla s istom jedanaestoricom koja je i počela utakmicu, a prvi su zaprijetili u 51. minuti kada je nakon kornera sam na pet metara ostao Petersen koji potpuno neometan šalje loptu preko gola.

Dinamo je pokušavao preko Machada i Soudanija, ali sve to je uglavnom završavalo ne pretjerano opasnim udarcima iz daljine. U 60. minuti Machado odlično pronalazi Čopa koji je dobro zahvatio loptu, ali Larsen je još jednom bolji. Samo nekoliko minuta kasnije Machado šalje oštru loptu u peterac, međutim nitko od njegovih suigrača ju ne stiže pa nema opasnosti za goste.

Dinamo je pojačavao pritisak, Zoran Mamić je umjesto neprimjetnog Antolića uveo Marka Pjacu, a u 68. minuti Soudani odlično skače u gostujućem petercu, ali lopta odlazi uz samu vratnicu. Pet minuta prije isteka 90 minute Čop je krenuo sam prema vrataru, ali umjesto udarca povratnom loptom traži Pjacu koji jako loše zahvaća loptu.

U idućem napadu gosti su riješili pitanje pobjednika. Dinamova obrana je još jednom ispala, a Anders Jacobsen zabija za konačnih 2:0 i veliko slavlje gostiju.

• Obrisan korisnik07.08.2014. u 17:52
    ne mozes sa sljamom argumentima i na lijepi nacin nego samo toljagom. to je jedino sto priznaju.
  • Obrisan korisnik07.08.2014. u 12:52
    Istina!
  • Obrisan korisnik07.08.2014. u 12:50
    Nije problem u selekciji igrača, problem je u KASNOJ selekciji igrača! A i ako uđu u skupinu EL i prodaju recimo Soudanija opet će se u kasu sliti 10ak milijuna Eura. Problem je zadržati ekipu i trenera na okupu 2 godine, e to je problem!!! A ne kriva pojačanja... Samo vrijeme i uigranost pa da... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.08.2014. u 12:47
    Danci su uigrana ekipa koji već duže vrijeme igra zajedno i time su nadomjestili svoj manjak kvalitete u odnosu na Dinamo. Žao mi je da nisu ušli u LP, ali mislim da više toga mogu napraviti kroz EL koja ipak realno više odgovara njihovom rangu i kvaliteti.
  • crodevils07.08.2014. u 10:39
    da da.. dinamo je izgubio po ne znam koji put dobivenu tekmu... realizacija je bila katasrofalna,a obrana se svaki put ukipi kad danci prijeđu centar.. al da se sad pljuje po igračima je glupo.. da da..pivarić nije neka klasa.. najbolje bi bilo da se dovede lahm u dinamo.. il da se dovede neki... [više na forumu]