Reims
Reims 2:2 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Ivan Dorian Molnar • petak, 08.08.2014.

Reims i PSG otvorili su 77. izdanje francuske Ligue 1. Na prepunom Stade Auguste Delauneu poveli su Parižani preko Ibrahimovića, koji je na kraju donio bod svojoj momčadi poslije preokreta domaćina. Prošlosezonski prvi strijelac lige u prvom dijelu promašio je jedanaesterac...

Aktualni francuski prvak Paris Saint-Germain stigao je u Reims kao apsolutni favorit i odlično otvorio susret. Već u sedmoj minuti Zlatan Ibrahimović nastavio je tamo gdje je stao i prošle sezone, matiravši domaćeg vratara Placidea za vodstvo Parižana. Mogao je Šveđanin povećati vodstvo gostiju u 19. minuti, nakon što je izborio jedanaesterac. Ibrahimović je sam izveo najstrožu kaznu, ali domaći vratar ukrotio je njegov udarac.

Pokrenuo je tako Placide lavinu na Auguste Delauneu. Prvo je u 22. minuti Oniangue izjednačio za domaćina, a 13 minuta kasnije stadion je „proključao“. Na asistenciju Charboniera Reims je u vodstvo od 2:1 doveo Devaux. Unatoč dominaciji Parižana, na odmor se otišlo prednošću domaćina.

Ipak, nije blok Reimsa dugo izdržao nalete PSG-a. Zlatan Ibrahimović iskupio se za promašeni jedanaesterac u 62. minuti, kada je uz pomoć Placidea donio izjednačenje momčadi Laurenta Blanca.

Iako se pritisak gostiju nastavio, Reims je uspio sačuvati bod u srazu s favoriziranim Parižanima. Ibrahimović je još jednom potvrdio svoju kvalitetu, u samo dvije utakmice nove sezone postigao je četiri pogotka. U slavlju PSG-a u susretu francuskog Superkupa protiv Guingampa Ibra je također ugradio dva pogotka.

Ako se po jutru dan poznaje, mogla bi ovo biti itekako uzbudljiva sezona u Francuskoj. Sutra je na rasporedu novih sedam dvoboja, od kojih najviše pažnje plijeni sraz Montpelliera i Bordeauxa na Mossonu.