Marseilleu u golijadi pripao bod, Bordeaux odnio puni plijen s Mossona

Ivan Dorian Molnar • subota, 09.08.2014.

Sedam subotnjih susreta prvog kola Ligue 1 donijelo je 18 pogodaka, a prava drama odvijala se na Korzici, gdje je Bastia u završnici spasila bod protiv Marseillea...

Najzanimljiviji susret subotnjeg programa prvog kola francuskog prvenstva odigran je u Bastiji, gdje je istoimeni domaćin poveo protiv Marseillea već u devetoj minuti pogotkom Mabouloua. U samo pet minuta Olympique je golovima Gignaca i Thauvina došao do preokreta, rezultatom 2:1 za goste otišlo se na odmor. Kada je Andre-Pierre Gignac povisio na 3:1 u 62. minuti iz jedanaesterca, činilo se kako će bodovi lako pripasti momčadi s Velodromea. Ipak, kako su gosti stigli do preokreta u prvom dijelu, tako je Bastia došla do izjednačenja. Samo sedam minuta bilo je potrebno prvo Tallu s bijele točke, a zatim i Mabolouu, koji je svojim drugim pogotkom u 73. minuti postavio konačnih 3:3.

Povratnik Caen uvjerljivo je „zagazio“ na terene Ligue 1, protutnjavši gostovanjem kod Eviana i pobjedom 3:0 zasjeo na vrh ljestvice. Uspješan je kao gost bio i Saint-Etienne, koji je nadvisio aktualnog osvajača Francuskog kupa Guingamp s 2:0. Vrijednu pobjedu odnio je u prvom kolu i Bordeaux, na uvijek neugodnom gostovanju na Mossonu kod Montpelliera Žirondinci su slavili s 1:0 pogotkom Diabatea.

Nantes je „zaželio dobrodošlicu“ Lensu u najbolje društvo, pobijedivši ih na svom travnjaku s 1:0, dok je još jedan susret pun preokreta odigran na Azurnoj obali. Nice je na poluvremenu gubila od Toulousea, ali Cvitanich i Bosetti spasili su stvar, donijevši domaćinu pobjedu od 3:2. Lille je na svom terenu dominirao protiv još jednog povratnika Metza, ali susret je na kraju završen bez pogodaka.

Kolo će sutra međusobnim ogledima zaključiti Lyon i Rennes te Monaco i Lorient.