MAXtv Prva liga, 4. kolo, 10.08.2014, 21:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 1800
Suci: Fran Jović (Zagreb), Miro Grgić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo)

Ivana Strahija • nedjelja, 10.08.2014.

U Splitu je došao kraj sjajnog niza neporaženosti momčadi s Parka mladeži, koja nije uspjela parirati razigranoj Rijeci. 14. je to pobjeda Rijeke u nizu, podatak koji veseli sve ljubitelje hrvatskog nogometa...

Sokol Cikalleshi
46'
11
Dražen Bagarić
46'
7
Aljoša Vojnović
63'
Matjaž Kek

U Parku mladeži u nedjelju su se susrele dvije europske ekipe, koje su do sada impresionirale svojim nastupima i u domaćem prvenstvu. Domaći Split bio je u sjajnom nizu neporaženosti, s pet osvojenih bodova iz pobjede nad Zadrom i remijima s Istrom i Osijekom, no titula favorita je bila na strani Rijeke, koja je u tri prethodna kola uzela devet bodova pobjedama nad Zagrebom, Hajdukom i Istrom.

Pred susret je Rijekin strateg, Matjaž Kek, kazao kako ga Split podsjeća na njegovu momčad prošle sezone, apostrofiravši kako je u usponu ne samo forme već i organizacije, no time je ujedno kazao kako je vrlo svjestan što Rijeku čeka u Splitu i da će joj se Riječani vrlo ozbiljno suprotstaviti.

Svoj je status favorita Rijeka potvrdila već u prvoj minuti, u prvom napadu utakmice, kad su loptu s centra gosti pretvorili u pogodak. Zoran Kvržić dodao je za Marina Leovca, koji lijevom nogom šalje loptu u suprotni kut gola Andrije Vukovića za 0:1.

Riječani nisu stali nakon što su pokazali mišiće, a Vuković se iskazao u osmoj minuti, kad je osujetio napad Josipa Brezovca i Ivana Krstanovića. Prvu pravu priliku Splićani imaju u 17. minuti iz udarca iz kuta, no lopta Denisa Glavine prebacuje baš sve pred Rijekinim golom. Desetak minuta kasnije, odvažio se i miljenik domaće publike Marko Rog, ali je njegov dalekometni pokušaj bio laki plijen za Ivana Vargića. Nastavak pritiska na riječki gol dolazi u 35. minuti, kad je u kontranapadu Mate Bilić našao Miloša Vidovića, koji međutim nije dovoljno precizan.

Zaključivši da su domaćinima dali dovoljnu "minutažu", Riječani potom vraćaju dominaciju u svoj posjed, a poluvrijeme završavaju šansom za 0:2, kad je Brezovec iz slobodnjaka, nakon prekršaja Tomislava Dujmovića, pucao jako i precizno, no snašao se vratar Vuković.

Do 0:2 Rijeka ipak dolazi u 55. minuti, Krstanović je prošao po desnoj strani i dodao za Andreja Kramarića, kojeg propušta zaustaviti spomenuti vratar, a ovom ostaje pogoditi suprotni kut i povećati gostujuću prednost.

Nakon desetak minuta, najbolja splitska prilika. Aljoša Vojnović, koji je u međuvremenu stigao na travnjak, krade Rijeci loptu i plasirao je za Bilića, ovaj prolazi gostujuću obranu, no ne uspijeva prevariti Vargića, koji čuva mrežu Rijeke netaknutom.

Vrlo brzo slijedi kazna, i to ponovno u režiji dvojca Krstanović - Kramarić. Ovog je puta Krstanović izašao kao pobjednik zračnog duela i loptu spustio za Kramarića, koji iz daljine prebacuje vratara Vukovića i postavlja rezultat na 0:3.

Iako u teškom zaostatku, domaća ekipa do samog kraja radi pritisak na gostujuća vrata, ali je vrlo dobar dan imao golman Vargić, koji brani slobodnjak Sokola Cikalleshija, kao i onaj Vojnovića.

Rijeka je tako mirno stigla do svoje 14. pobjede u nizu i zaslužila čestitke svojih navijača.

• Mithrandir11.08.2014. u 13:21
    RNK Split plaća danak igranja na 2 kolosijeka. Za to, ipak nemaju dovoljno širok i kvalitetan kadar igrača. Sa druge strane, Rijeka ističe jaku kandidaturu i borbu za naslov prvaka. Iako je Mišković rekao, da im ove sezone još nije pod mus, Rijeka je spremna. Očiti je rad, pojačavanje sastava i... [više na forumu]