MAXtv Prva liga, 5. kolo, 15.08.2014, 20:15 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2.179
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Siniša Premužaj (Varaždin), Robi Kezele (Rijeka)
Dinamo
Dinamo
Duje Čop 45'
1:0(1:0) Split
Split

Ante Dubravac • petak, 15.08.2014.

Peto kolo MAXtv Prve lige u Zagrebu su otvorili aktualni prvak Dinamo i Split. U poprilično izjednačenoj utakmici s malo pravih prilika pobjednika je odlučio Duje Čop koji je prekrasnim udarcem osigurao domaćinima minimalnu pobjedu.

Sokol Cikalleshi
53'
11
Dražen Bagarić
71'
8
Antonio Mršić
78'
Ivan Matić

Uoči prvog susreta četvrtog pretkola Europske lige i gostovanja u Rumunjskoj kod Petrolula nogometaši Dinama dočekali su još jednog hrvatskog predstavnika u Europi momčad Splita.

Domaći strateg Zoran Mamić odlučio je za početak na klupi ostaviti nove igrače Vukojevića i Henriqueza, a priliku je od prve minute dobio Wilson koji je zajedno s Soudanijem i Čopom činio napadački trojac.

Split je vrlo dobro ušao u utakmicu te je s visokim presingom onemogućio domaćine u stvaranju početnog pritiska pa se igra uglavnom odvijala na sredini terena s dosta pogrešaka na obje strane.

Prvu konkretniju akciju domaćini su napravili tek u 21. minuti kada je Brozović pronašao Soudanija koji je iz okreta pokušao, ali njegov udarac odlazi pokraj desne vratnice. Kako se bližio kraj prvoga poluvremena Dinamo je preuzimao inicijativu, ali većih opasnosti za gostujućeg vratara Vukovića nije bilo. U 36. minuti iz slobodnog udarca s 20 metara je pokušao Pivarić, međutim njegov udarac je ostao u živom zidu.

I kada se svi čekali posljednji sučev zvižduk u prvom dijelu, a s tribina su se čuli i prvi zvižduci Dinamo je došao do vodstva. Duje Čop je primio loptu na dvadesetak metara, namjestio se i neobranjivo pogodio lijeve rašlje za miran odlazak svoje momčadi na odmor.

Drugu dionicu susreta velikom je pogreškom otvorio Šimunić pa je krenuo sam prema Eduardu koji zaustavlja njegov udarac. U 67. minuti Mamić je umjesto nevidljivog Machada u igru poslao Vukojevića, a nekoliko minuta kasnije svoje prve minute dobio je i Henriquez.

Upravo se Čileanac našao u vrlo dobroj situaciji nakon proigravanja Brozovića, ali nije dobro pucao pa Vuković nije imao problema s tim udarcem. Deset minuta prije kraja opet je Henriquez u odličnoj pozicija međutim glavom šalje loptu pokraj vratnice.

Do kraja susreta u izglednoj poziciji je bio i Wilson, ali rezultatske promijene nije bilo pa je Dinamo došao do svoje pete prvenstvene pobjede unatoč tome što igra nije bila na razini koja se od Modrih očekuje.

U idućem kolu Dinamo dočekuje Zagreb dok će Split bodove tražiti na svom stadionu protiv Slaven Belupa.

• Obrisan korisnik16.08.2014. u 10:20
    Čuj - Murić otišao zbog ambicioznog oca?Što je trebao?Potpisati s Mamićem seniorski ugovor i plaćati mu 20% do kraja karijere?!Onda bi bio pametan, jel tako?
  • Obrisan korisnik16.08.2014. u 09:46
    Split postaje sve ozbiljnija momčad iz utakmice u utakmicu. Možda su bili malo ispuhani protiv Rijeke u prošlom kolu, ali u ovoj utakmici su pokazali viši nivo kvalitete. Organizirani su i uigrani u obrani, a u napadu se oslanjaju na iskustvo i kvalitetu Bilića kojeg su Dinamovi branići jako dobro... [više na forumu]
  • crodevils16.08.2014. u 07:18
    solidna utakmica dinama.. posebno mi se dopao henriquez na kojem se vidi da je prava igračina(prava je šteta što nije zabio,al će sigurno protiv petrolula) te pinto sa svojim sprintevima.. wilson mi se doima nekako nesigurnim za pogodak,al vidi se da pokušava asistirati i da se trudi... ne bih ga... [više na forumu]
    crodevils
  • narada10816.08.2014. u 00:27
    „Drugu dionicu susreta velikom je pogreškom otvorio Šimunić pa je krenuo sam prema Eduardu koji zaustavlja njegov udarac." E moj sportnet, po ovom izvještaju Šimunić pravi neku grešku, onda („pa") on ide prema golmanu iz svoje ekipe i puca na gol. Je li tako bilo??