Rennes "demolirao" Evian, Lyon pokleknuo u Toulouseu

Ivan Dorian Molnar • subota, 16.08.2014.

Evian neće po dobrome pamtiti ulazak u novu sezonu Ligue 1. Nakon prošlotjednog poraza od Caena, momčad iz Gaillarda primila je pola tuceta kod Rennesa. Lyon je s 2:1 poražen u Toulouseu, dok je Guingamp šokirao Lens u samoj završnici...

Već nakon prvih 45 minuta Lyon je imao težak zadatak pred sobom u Toulouseu. Akpa Akpro i Wissam Ben Yedder zatresli su mrežu Lopesa i nagovijestili prvi poraz Lavova u novoj sezoni. Iako je Lyon dominirao u posjedu lopte, čak 18 puta zapucao prema vratima domaćina, Lacazette je u 76. minuti uspio tek ublažiti poraz.

Rennes je „pomeo“ Evian na svom terenu, svladavši ih s čak 6:2. Strijelci momčadi iz Bretanje pravilno su se raspodijelili, po dva puta zabili su Toivonen, Mexer i N'Tep, dok je za Evian dva puta, tek da to ljepše izgleda, strijelac bio Wass.

Kada se činilo da će na privremenom stadionu La Licorne bodove podijeliti Lens i Guingamp, „ukazao“ se Douniama, koji je ušao u 82. minuti, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade pogodio za pobjedu aktualnog osvajača Francuskog kupa. Lens ove sezone zbog rekonstrukcije ne nastupa na svom legendarnom Felix Bollaertu...

Bodove su podijelili Metz i Nantes odigravši 1:1, dok su bez pogodaka remizirali Lorient i Nice. Sutra se sastaju Marseille i Montpellier, Saint-Etienne i Reims, a najviše pažnje plijeni derbi kola, susret Bordeauxa i Monaca na Stade Chaban-Delmasu.