MAXtv Prva liga, 5. kolo, 16.08.2014, 21:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 10.000

Branimir Korać • subota, 16.08.2014.

Šest puta vratar Zadrana Mladen Matković morao je vaditi loptu iz mreže. Raspoloženi Splićani odradili su vrlo dobru utakmicu i visoko svladali Zadrane u debiju Artema Milevskog i Dejana Mezge...

Frane Čirjak
46'
8
Jakov Surać
58'
23
Roberto Viduka
81'
Ferdo Milin

Pogled Ferde Milina tijekom susreta u Poljudu dovoljno je pokazivao što je mislio o igri svoje momčadi. Čak i nije Zadar tako loše krenuo, ali nakon prvog pogotka počeo je padati, bivao sve nervozniji i kasnije se potpuno predao.

Hajduk je do prednosti stigao u 12. minuti pogotkom iz kaznenog udarca. Bila je to ujedno i prva prilika na susretu nakon dosta nepovezane igre u prvih desetak minuta.

Kazneni udarac izborio je Kouassi koji je ušao u 16 metara, bacio se na travnjak, a sudac Frković pokazao je na 11 metara iako je prije Kouassi zaslužio žuti karton nego Hajduk penal. Mijo Caktaš iskoristio je priliku i doveo Splićane u vodstvo.

Zadrani se nisu postavili zatvoreno, visoko su napadali Splićane koji su imali problema u organizaciji napada, ali praktički svaki dolazak pred kazneni prostor su kaznili. Prvo iz kaznenog udarca, a zatim u 25. minuti iz igre.

Pogodak je pao nakon gužve u kaznenom prostoru, Milić je vratio loptu na sedam-osam metara, Sušić pokušao petom, ali lopta je pogodila vratnicu. Na nju je krenuo vratar Matković, istovremeno uklizao Maglica i poslao je u mrežu. Bunili su se Zadrani i tražili prekršaj nad Matkovićem, no Frković se nije oglasio.

Potpuno dekoncentrirana zadarska obrana kapitulirala je treći put u 32. minuti. Ovaj put Caktaš je izveo korner, Maglica prebacio s prve vratnice, a Kouassi ostao potpuno sam na par metara i lakoćom pogodio mrežu.

U narednih nekoliko minuta Zadar je opasno živio, dva puta je lopta izbijana s gol linije i srećom po goste ostalo je samo 3:0.

Do kraja prvog dijela igralo se vrlo nervozno, prednjačili su Šimurina i Hrgović, no poluvrijeme je privedeno kraju bez većih incidenata.

Demoralizirani Zadrani u drugom dijelu vrlo brzo su primili i četvrti pogodak. U 52. minuti Sušić je ubacio loptu u 16 metara, nije to baš najbolje učinio, ali Ješe je loše uklizao i samo idealno odbio loptu do Kouassija koji lakoćom pogađa.

Tri minute kasnije stiže i peti pogodak, Vršajević je ubacio s desne strane, na drugoj strani ostao je sam Sandro Gotal koji rutinski zabija za povećanje vodstva.

Nakon što je sve riješeno, u igru su na oduševljenje navijača ušli Dejan Mezga i Artem Milevskij, a Ukrajinac je u 72. minuti pokazao klasu. Fantastičnom loptom iz prve proigrao je Antona Maglicu koji zaobilazi vratara Matkovića i pogađa praznu mrežu.

Šest minuta prije kraja Ukrajinac je još jednom sjajno poslužio Maglicu, a ovaj promašio iz situacije iz koje je bilo stvarno vrlo teško promašiti.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, Hajduk se zadovoljio s tih šest golova dok su Zadrani jedva čekali kraj ove muke.

• Mihalj18.08.2014. u 20:41
    haha, ajd ako je brbiću žao onda je ok. al nakon ovakve tekme su trebali pustit zadru, jer ipak su u hajduku sve moralne veličini i borci za pravdu u hrvatskom nogometu! al brbić samo veli da mu je žao i to je to. i kao on zna kako se osjećaju zadrani. siguran sam da im je sada lakše, nakon što im... [više na forumu]
    Mihalj
  • Obrisan korisnik18.08.2014. u 15:43
    Čim vratar drži barem mali dio dlana na lopti, on je službeno ima pod kontrolom. To nisam izmislio ja, niti ti to možeš osporavat jer je to pisano pravilo. Reakcija vratara i njegovo potpuno ozdravljenje je totalno nebitno.
  • Obrisan korisnik18.08.2014. u 15:20
    Bezobrazna seljačina! Novine ti pucaju od objektivnosti ali vi i tako ne znate što je to!