Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 17.08.2014.

Marcelo Bielsa saznao je kako se osjeća Louis van Gaal, koji je u svom trenerskom debiju pred domaćom publikom doživio poraz. Marseille je na Velodromeu napadao, a Montpellier je – zabijao. Dvije brze akcije gostiju bile su dovoljne za trobod, dok je na svom terenu Saint-Etienne preokrenuo vodstvo Reimsa i zasjeo na vrh ljestvice...

Marcelo Bielsa neće po dobrome pamtiti svoj trenerski debi na Velodromeu. Prvi Argentinac na klupi Marseillea u povijesti doživio je poraz u drugom kolu od momčadi Montpelliera, koja je kaznila neiskorištene prilike domaćina.

Gignac i društvo izašli su na teren sa željom da osvoje bodove nakon što su prošlog tjedna prosuli vodstvo na Korzici protiv Bastije. Međutim, momčad sa Mossona imala je misiju isprati gorak okus domaćeg poraza od Bordeauxa u prvom kolu, a prepuni Velodrome utišan je već u 18. minuti. Odigrali su prvaci Francuske prije dvije godine vrlo dobru akciju, koju je efektnim lobom preko Mandande okončao Anthony Mounier.

Marseille je pritisnuo, ispalio čak 18 udaraca prema gostujućem čuvaru mreže Jourdrenu, ali u jeku domaćih napada Montpellier je zapečatio sudbinu Bielsine momčadi. Klasičnom kontrom u 68. minuti gosti su izigrali domaću obranu, Mounier je ovoga puta bio asistent, prizemnom loptom poslužio je Sansona, koji na drugoj vratnici šalje loptu u praznu mrežu za konačnih 2:0. Kada je u 71. minuti Alessandrini pogodio vratnicu, a u nastavku akcije igrao rukom, spriječivši Gignaca da postigne pogodak, bilo je jasno kako je sreća okrenuta na stranu Montpelliera. Umjesto gromoglasnim pljeskom, igrači Marseillea ispraćeni su salvama zvižduka. Imat će Bielsa o čemu misliti...

Za zelene iz Saint-Etiennea krenulo je, s druge strane, potpuno obrnuto. Sudionici ovogodišnje Europske lige ostvarili su i drugu pobjedu, ali morali su preokrenuti vodstvo gostujućeg Reimsa. Inkasirali su domaći pogodak od svojeg igrača - Perrin je u 27. minuti postigao autogol.

Ipak, taktika Reimsa da brani stečeno vodstvo propala je u nastavku. Svakih deset minuta redom su od 60. minute Gradel, Monnet-Paquet i na kraju Erding tresli mrežu gostiju za konačnih 3:1, nakon čega je Saint-Etienne preuzeo vodstvo na prvenstvenoj ljestvici s maksimalnih šest osvojenih bodova.

Pridružiti im se na vrhu večeras može Bordeaux, koji u derbiju kola na Stade Chaban-Delmasu dočekuje Monaco s početkom u 21 sat.