MAXtv Prva liga, 5. kolo, 17.08.2014, 21:00 h, Pula, Aldo Drosina, gledatelja: 2.500

Niko Rukavina • nedjelja, 17.08.2014.

Nogometaši Istre u efikasnoj utakmici pobijedili su Lokomotivu s 3:2. Gosti su poveli preko Rukavine, no Puljani su u šest minuta drugog dijela postigli tri pogotka koja su im bila dovoljna za prvu pobjedu u ovogodišnjem prvenstvu. Lokomotiva je niz poraza produžila na četiri utakmice.

Obje ekipe u utakmicu su ušle nakon lošeg starta u prvenstvu. Puljani nakon četiri kola nisu znali za pobjedu, iako su izvukli remije na dvama gostovanjima u Splitu, dok su Lokosi nakon početne pobijede u Gradskom vrtu upisali tri uzastopna poraza. Treneri obje ekipe ovu utakmicu su okarakterizirali kao važnu za izlazak iz rezultatske krize.

U 13. minuti utakmice Dejan Radonjić pogodio je gredu. Slavko Blagojević, koji je zbog istegnuća zadnje lože bio upitan pred susret, uputio je centaršut iz slobodnog udarca, a napadač Dinama na posudbi u Istri glavom pogađa prečku. Već u sljedećem napadu, Lokosi su došli do vodstva. Ante Rukavina, još jedan posuđeni napadač Dinama, ovaj put u gostujućoj ekipi, iskoristio je asistenciju Doležala i poentirao za 1:0 svoje momčadi.

Domaćini su nakon pogotka krenuli odlučnije. Prvo je Radonjić izbio sam iskosa na Zeleniku, no pucao je ravno u vratara Lokomotive. U 34. je danas raspoloženi Špehar lijepo primio loptu u kaznenom prostoru gostiju no pucao je pokraj gola. U 44. Radonjić je zabio pogodak, međutim, pomoćni sudac signalizirao je offside. Ponovljena snimka nije jasno pokazala je li se napadač Istre nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Istra je u furioznih šest minuta, od 51. do 57., zabila tri pogotka i došla do potpunog preokreta. Dario Tomić centrirao je iz slobodnog udarca, a najviši u kaznenom prostoru bio je Radonjić koji ovaj puta glavom gađa mrežu. Pet minuta kasnije, Istra dolazi do preokreta. Tomić ponovno centrira iz slobodnog udarca, Zelenika nespretno nogom odbija loptu točno na udarac Matoša koji poentira za 2:1. U sljedećoj minuti Radonjić je zabio svoj drugi pogodak. Nakon solo prodora poslao je prizemnu loptu s 20 metara u kut Zelenikina gola.

Radonjić je mogao i do hattricka, no u 64. minuti je s tri metra neometan puknuo preko gola. Nakon novog promašaja Puljana, slijedila je kazna. Dejan Čabraja, koji je zamijenio Rukavinu, neometan na asistenciju Kolara zabija za smanjenje vodstva domaćina.

Lokomotiva se potpuno otvorila no nisu stigli do izjednačenja. Dva puta je Domagoj Pavičić pokušao neugodnim udarcima, no bezuspješno. Doležaj je u posljednjoj minuti pokušao iznuditi jedanaesterac ali je zaradio žuti karton. Za kraj Begonja je zapucao veliki zicer u trećoj minuti sučeve nadoknade.

• Obrisan korisnik18.08.2014. u 14:44
    Pa zato su im i ugurali Rukavinu, Leku, vjerovatno i Limu, možda da "striko" još para pa se "sestrica" još pojača..
  • Obrisan korisnik18.08.2014. u 14:09
    Odlična predstava na dobro ispunjenoj Drosini! I jedna i druga ekipa bile su vrlo borbene, ali na kraju zaslužena pobjeda Istre. Najviše mi je drago zbog, u zadnje vrijeme osporavanog , Radonjića koji se vrača u formu u kojoj je bio prije odlaska u Dinamo. Odlični su bili i Tomić i Matoš kojima je... [više na forumu]
  • interreg18.08.2014. u 09:22
    Za ispadanje ce bit gusta bitka ove sezone kako izgleda: pet ekipa na bodu razlike.
    interreg
  • Obrisan korisnik18.08.2014. u 08:13
    A tek u nedjelju im stize kaznena ekspedicija iz Rijeke. Mozda da Ivkovic lagano pocne razmisljat o promjeni kluba.
  • Obrisan korisnik18.08.2014. u 00:33
    ako je 3.golman tako nebitan zašto onda ne pozvati nekog iz 4.hnl pa nek se on zabavlja...pišeš krivo,istina je da 3.golman neće branit sad,ali on tu treba bit da skuplja iskustvo i jednog dana preuzme ulogu 2.vratara,a zatim 1. tak da vargić definitivno treba bit 1.zamjena za subašića,a 3.golman... [više na forumu]